VŠB Ostrava – SKP Likop Třinec 2:2 (0:1)

Od samého počátku se hrál opatrný futsal s několika šancemi na obou stranách. První branku utkání vstřelil hostující Kufa, jak se později ukázalo, byla jedinou v prvním poločase. V průběhu druhé části se nejdříve domácím podařilo vyrovnat, ale po střele Mendroka šli Třinečtí opět do vedení. Když se již zdálo, že si hosté odvezou z ostravské půdy všechny body, udělal Duda před vlastní brankou velkou chybu a umožnil tak domácím vyrovnat. Na další změnu skóre již oběma celkům čas nezbyl.

„Dá se říct, že utkání probíhalo podle našich představ. Dostali jsme se do vedení, a i když soupeř vyrovnal, tak pár minut před koncem jsme dokázali opět odskočit na rozdíl jedné branky. Bohužel během zápasu se udály dvě situace, které měly na konečný výsledek podstatný vliv. První z nich nastala po nepochopitelném a evidentním stažení našeho hráče za dres, kdy faulující obdržel pouze žlutou kartu. Nejen podle nás měl být tento hráč vyloučen. Druhá se pak udála v samém závěru, kdy se Duda dopustil před naší bránou fatální chyby a domácí vyrovnali. Shodou okolností gól dal právě hráč, který měl tu červenou kartu dostat. Potěšila mě ale hra našeho mužstva, která nepostrádala svojí kvalitu a hlavně návrat již uzdraveného brankáře Hekery. Výhrady mám stále k neproměňovaní vyložených šancí, kdy i tentokrát jich bylo snad na dva zápasy, a kdyby se jen třetina podařila využít, tak jedeme domů s plným bodovým ziskem,“ řekl k utkání manažér třineckého mužstva Josef Cieslar starší.

Třinecký Likop se v 5. kole druholigové soutěže utkáv pátekod 20 hodin s brněnskou Líšní. Utkání se uskuteční v hale STaRS Třinec.

Třinec: Hekera, Nový – Duda, J. Cieslar ml., Stoszek, Mendrok, Kufa, Štefek, Hnilo, Toráč, Csikán, Očadlík.

FSC Komax Kunčice p. O. – CCM Jistebník B 8:1 (4:1)

Hosté nastoupili do utkání s velmi mladými hráči a od úvodu střetnutí vířili pohybem. Po celé první střídání takřka vůbec nepůjčili svému soupeři míč. Jenže tato jejich převaha byla pouze chvilková a bez výraznějších šancí. Po několika střídáních domácí hráči hru svého soupeře dokonale přečetli a do šancí se začali tlačit sami. Zejména první čtyřka Komaxu v čele s kapitánem Tomášem Žáčkem a novou posilou, která přišla před sezonou s VŠB Ostrava Martinem Kapsou, si začala vytvářet velmi slibné příležitosti. Spolupráce těchto dvou individualit se začíná jevit velmi slibně a budeme všichni zvědavi, jak jim to spolu půjde nadále.

První branku utkání nakonec ale trefil zkušený domácí borec a momentálně nejlepší střelec Kunčic Radim Špaček, když v tu chvíli svítila na světelné tabuli 6. minuta. Po necelých třech minutách navýšil vedení domácích po pěkné souhře celé čtyřky Kapsa. Po něm zvyšoval už na 3:0 Žáček. Na tento průběh zápasu museli hosté reagovat, a proto si trenér Jistebníku vyžádal oddechový čas. Tento tah se projevil jako velmi produktivní, neboť zanedlouho poté se dokázal hostujícím tým vrátit do zápasu. Malý, který přízemní střelou k tyči prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hráči Komaxu však nechtěli připustit zbytečné drama a do konce poločasu vrátil klid na jejich sálovky Ivo Maruchnič, který upravil skóre 4:1 ve prospěch Kunčic. Pro něj měl tento duel trochu pikantní příchuť, jelikož právě z Jistebníku přišel před sezonou do Komaxu.

Druhá půle už žádný zvrat v utkání nepřinesla. Domácí hráči velmi dobře bránili a skóre se navyšovalo pouze v jejich prospěch. Postupně se prosadili ještě jednou Kapsa a Maruchnič a po jedné brance pak přidali Chytil a Žídek. Komax Kunčice si tak připsal do druholigové tabulky tři body za vítězství 8:1.

V příštím kole zavítají futsalisté z Kunčic pod Ondřejníkem do Brna, kde změří síly s týmem Agromeli, kterému patří momentálně v tabulce druhá příčka.

Branky: Kapsa 2, Maruchnič 2, Chytil, Špaček, Žáček, Žídek – Malý

Kunčice: Mazoch – Kühnert, Chytil, Kapsa, Žáček – Maruchnič, Kovařík, Špaček, Žídek –Šmíra, Kaša, Petrželka.

Další výsledky 4. kola: Slavie Havířov – Agromeli Brno 2:2 (2:1), Tango Brno B – UFA Hradec Králové 2:4 (1:1), Tomson Brno – FC Gillotina Choceň 2:3 (1:1), SK Líšeň Brno – Pramen Havlíčkův Brod 3:3 (0:1). (jb, maz)

TABULKA

1. Hradec Králové 5 5 0 0 29:7 15
2. Agromeli Brno 4 2 2 0 23:14 8
3. VŠB Ostrava 4 2 2 0 13:9 8
4. SKP Likop Třinec 4 2 1 1 22:13 7
5. Komax Kunčice 4 2 0 2 20:20 6
6. Slavie Havířov 4 1 2 1 13:14 5
7. Gillotina Choceň 4 1 2 1 14:18 5
8. Tango Brno B 4 1 1 2 15:13 4
9. CCM Jistebník B 5 1 1 3 11:24 4
10. Tomson Brno 4 0 2 2 8:16 2
11. SK Líšeň Brno 4 0 2 2 10:19 2
12. Havlíčkův Brod 4 0 1 3 13:24 1