SKP Likop Třinec – Agromeli Brno 7:4 (2:3)

Domácí derniéra se nezačala pro Likop vyvíjet zrovna příznivě. Již po šesti minutách hry prohrávali Třinečtí po hrubých chybách 0:2. Domácím se pak podařilo Stoszkem a Csikánem vyrovnat, jenže patnáct vteřin před koncem prvního poločasu hosté opět udeřili a do kabin se tak odcházelo za stavu 2:3 pro Agromeli.

Ani úvod druhé části zápasu nenasvědčoval nic, že by Třinec dokázal dobře bránicí hosty pokořit. Čekalo se až do 28. minuty, kdy po nacvičeném signálu dokázal Mendrok vyrovnat. Hráči Likopu se uklidnili, začali lépe kombinovat a dostali tak svého soupeře pod kýžený tlak. Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 31. minutě utekl po křídle Stoszek, vystřelil na bránu a pro dobíhajícího Dudu již nebyl problém dopravit odražený míč do sítě – 4:3.

O dvě minuty později se v závaru před hostující brankou nejlépe orientoval Topiarz a Třinec rázem vedl o dvě branky. Hosté za nepříznivého stavu stáhli z hřiště brankáře a do pole poslali o jednoho hráče navíc. Ve 35. minutě jejich risk slavil úspěch a rázem to bylo opět o jednu branku. Domácí příznivce, ale i lavičku, uklidnil vzápětí Topiarz, který střelou přes celé hřiště do prázdné branky upravoval na 6:4. Poslední slovo si vzal sekundu před koncem utkání nejlepší střelec Třince Mendrok, když utěšenou střelou překonal brankáře hostí.

„Do utkání jsme vstupovali s cílem vyhrát a potvrdit tak konečné druhé místo. Musím objektivně přiznat, že soupeř byl v první části lepší a právem ji také vyhrál. Druhá polovina utkání byla z naší strany podstatně kvalitnější a třemi slepenými góly jsme dokázali skóre otočit. Přestože jsme byli celý druhý poločas lepší, museli jsme si neustále dávat pozor na nebezpečné brejky soupeře. Hostující mužstvo má ve svém středu velice rychlé hráče, kteří nejednou dokázali našim futsalistům zamotat hlavu. Jsem rád, že jsme se mohli s našimi fanoušky v posledním zápase této sezony rozloučit výhrou, děkujeme jim za projevenou přízeň a budeme se na ně těšit v sezoně nastávající,“ řekl předseda třineckého klubu Marcel Majtner.

Třinec: Nový - Kloda, Duda, Topiarz, Mendrok, Stoszek, Kufa, Csikán, Rakowski, M. Cieslar, Toráč. (jb)