SKP Likop Třinec – Agromeli Brno 1:0 (0:0)

Úvodní utkání prvního kola play-off mezi domácím SKP a hostujícím Agromeli mohlo v třinecké hale STaRS sledovat asi 200 diváků. Do zápasu vstupovali hráči Likopu jako velký favorit, ale zrádnost play-off se v průběhu duelu plně projevila, čímž se potvrdilo známé pravidlo, že nadstavbová část je úplně o něčem jiném, než ta základní.

Domácí od samého úvodu zatlačili soupeře na jeho polovině, ale po celou dobu střetnutí se jim nedařilo prorazit brněnskou tvrz. V prvním poločase měli Třinečtí asi pět vyložených šancí, ale ani jedna se neujala. Hosté hráli ze zabezpečené obrany a trpělivě čekali na chybu domácích, kterou se hned snažili rychlými brejky potrestat. Při jedné z nich se jim dokonce podařilo nastřelit tyč Hekerovy branky.

Po bezbrankovém poločase všichni čekali, jak se bude vyvíjet druhá část. Postupem času utkání gradovalo, hra se přelívala ze strany na stranu a obě mužstva se čím dál více dostávala do možností vstřelit branku. Když Likop nedokázal využít ani situace, kdy míč skákal po brankové čáře, přišli ke slovu hosté a čtyři minuty před koncem zápasu mohli rozhodnout. Brněnští se dostali do rychlého brejku, ale naštěstí mají domácí v bráně nejlepšího brankáře soutěže, který svým bravurním zákrokem zneškodnil tvrdou střelu soupeře, čímž udržel domácímu celku šanci na vítězství. Když už se zdálo, že veškerá snaha Třince vyjde nazmar, zpracoval v předposlední minutě základní hrací doby Goj těžkou přihrávku, ideálně uvolnil Sikoru a ten s pomocí tyče pokořil hostujícího gólmana. Hosté se ještě pokusili o hru bez brankáře, jenže domácí taktickým výkonem nedovolili ohrozit Hekeru a dotáhli zápas do vítězného konce.

„Věděli jsme, že utkání bude úplně jiné, než v základní části, ale nikdo z nás nečekal takové drama. Zápas měl spád a přestože se skóre neměnilo, mohli diváci vidět atraktivní futsal, který se jim musel líbit. Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit. Pro naše hráče to je velká vzpruha, ale nesmíme se nechat uchlácholit a k druhému zápasu, který se hraje v pátek 9. dubna v Brně, musíme nastoupit plně koncentrování a odhodlání ho dotáhnout do vítězného konce a vyhnout se tím případnému rozhodujícímu utkání,“ přeje si předseda SKP Likop Marcel Majtner.

Likop Třinec: Hekera - Duda, J. Cieslar ml., Stoszek, Očadlík, Mendrok, Hnilo, Sikora, Goj. Náhradníci: Nový, Kufa, Rakowski. Trenér: Josef Cieslar starší.

SEMIFINÁLE 2. FUTSALOVÉ LIGY

SKP Likop Třinec - FC Agromeli Brno (stav série 1:0)
1.utkání: Třinec - Agromeli 1:0 (0:0)
2.utkání: Agromeli - Třinec (pátek 9. 4. – 20.00 h, Brno-Bohunice)
3.utkání: Třinec - Agromeli (středa 14. 4. – 20.00 h, Třinec)

UFA Salamandr Hradec Králové - VSK VŠB TU Ostrava (stav série 1:0)

1.utkání: Hr. Králové - VŠB Ostrava 4:2 (0:0)
2.utkání: VŠB - Hr. Králové (pátek 9. 4. – 20.00 h, VŠB)
3.utkání: Hr. Králové - VŠB (pátek 16. 4. – 20.30 h, Hradec Králové-Třebeš)

(jb)