Ferram Opava – United Frýdek-Místek 3:3 (1:1)

Do utkání vstoupili hostující futsalisté velmi aktivně a v úvodních pěti minutách doslova nepůjčili Opavským míč, přičemž si vypracovali hned několik velmi slibných akcí. Bohužel je nedokázali hosté proměnit, a tak přišel na druhé straně trest, kdy domácí ze své první střely po brance skórovali. Hosté nepolevili a již po minutě a půl bylo srovnáno. To se po samostatné akci prosadil Jiří Škola. Do konce poločasu to byla jen přehlídka neproměněných šancí ze strany United.

Obraz hry i vývoj skóre byl po změně stran naprosto shodný s první půlí. Hráči United střídali jednu šanci za druhou a pokaždé je vychytal domácí brankář. Naopak z ojedinělého protiútoku je opět domácí futsalisté trestali. Osm minut před koncem střetnutí se podařilo Causidisovi vyrovnat, takže se opět začínalo nanovo. Uběhly další dvě minuty a hosté se poprvé v zápase ujali vedení. To nestárnoucí Holinka napřáhl z vlastní poloviny hřiště a jeho jedovka skončila za zády bezmocného brankáře Opavy. Nováček však ani ve svém druhém střetnutí na hřišti soupeře nakonec plně nebodoval. V závěru utkání se Opavští potřetí prosadili a výsledkem byla konečná remíza 3:3.

Frýdecko-místečtí futsalisté hostí dnes večer od 20 hodin na domácí palubovce (hala 6. ZŠ v Místku) druhé Hoštice a hned v úterý 27. října zajíždí United do Ostravy, kde se od 19.20 hodin střetnou s týmem VŠB-TU Ostrava.

United FM: Němec – Lýsek, Holinka, Uherek, Marián Causidis, J. Škola, Kolář, Juřica, Sojka. Trenér: Radek Krpec, masér: Oldřich Tošenovský.

Další výsledky 3. kola: VŠB-TU Ostrava – SK Krmelín 2:0 (0:0), FT Brušperk – Česká Ves 5:1 (3:1) – branky domácích: Seidler 3, Krátký, Bajer. Gamaspol Jeseník – Zvěřáci Ostrava 11:4 (4:3), Malé Hoštice – Baracuda Jakubčovice 3:4 (2:3). (jb)

1. FT Brušperk 3 3 0 0 17:8 9
2. Malé Hoštice 3 2 0 1 15:6 6
3. Jakubčovice 3 2 0 1 14:7 6
4. Gamaspol Jeseník 3 2 0 1 20:14 6
5. SK Krmelín 3 2 0 1 11:6 6
6. VŠB-TU Ostrava 3 2 0 1 10:13 6
7. United Fr.-Místek 3 1 1 1 10:9 4
8. Parlament Ostrava 3 1 1 1 9:9 4