Slávia Havířov - United Frýdek-Místek 5:2 (3:0)

V rámci 2. kola druhé futsalové ligy – skupiny Východ, zajížděli hráči Frýdku-Místku na palubovku havířovské Slávie. Začátek utkání nebyl ze strany hostujícího celku špatný, jenže dvě nadějné příležitosti Mariána Causidise brankou neskončily. Naopak domácí byli při zakončení brankových příležitostí produktivnější. „Havířov měl ve svém středu pár zkušených hráčů, kteří o sobě na hřišti věděli. Třetí gól nám dali po parádní akci skoro do prázdné branky,“ řekl k průběhu prvního poločasu Patrik Lýsek z Unitedu.

V poločasové přestávce bylo ve frýdecko-místecké kabině rušno. „Řekli jsme si, že musíme změnit jak naší hru, tak hlavně přístup,“ prozradil Lýsek. Hra Unitedu se sice zlepšila, ale gól dali opět domácí. Až za stavu 4:0 se podařilo z desetimetrového kopu snížit Vojtěchu Školovi. „Ke konci utkání jsme soupeře už přehrávali, ale byla to spíš taková optická převaha,“ doplnil Martin Sojka. Domácí v závěru střetnutí zvýšili své vedení na 5:1, navíc se nechal za řeči vyloučit hostující Marek Causidis. „Oslabení jsme paradoxně sehráli výborně, málem jsme i skórovali,“ řekl Sojka. Frýdečtí stačili v závěrečných vteřinách snížit na konečných 5:2, když Hladík zahrál rukou a kromě jeho vyloučení zahrával ještě Lýsek pokutový kop, který bezpečně proměnil.

V dalším kole se futsalisté Frýdku-Místku střetnou v domácím prostředí s nedalekými Kunčicemi p. O. Hraje se v místecké hale u 6. ZŠ v pátek 15. října od 20 hodin.

Branky: Dorozlo 3, Onderek, Danaj – Lýsek, V. Škola. Rozhodčí: Markovaský – Klečacký. ŽK: Vlček – Lýsek, Uherek, Marek Causidis, V. Škola, Juřica. ČK: Hladík – Marek Causidis.

Frýdek-Místek: Němec - Uherek, V. Škola, J. Škola, Pařenica, Marek Causidis, Marian Causidis, Lýsek, Juřica, Sojka.

Další výsledky 2. kola: Jeseník – VŠB Ostrava 6:2 (3:1), Agromeli Brno – Chotěboř 6:1 (1:0), Choceň – Tomson Brno 5:3 (3:1), Kunčice p. O. – Tišnov 2:0 (1:0) – branky: Kapsa 2, Tango Brno B – Delta Real Šumperk 5:4 (3:1).