Barbora GambováNarozena: 7. března 1992, Přerov
Post: smečařka
Číslo dresu: 5
Kariéra: PVK Přerov, VK Agel Prostějov, Sokol Frýdek-Místek

„Po skončení sezony se mi ozval pan trenér Čada, zda nemám zájem o působení v Prostějově. Po vzájemné domluvě mi poslali návrh smlouvy, který jsem později také přijala," pověděla Deníku Barbora Gambová.

V té době se o služby jednadvacetileté hráčky ucházely i jiné kluby. „Jednala jsem také s Ostravou i Brnem a ve hře byla také možnost zahraničního angažmá," dodala bývalá juniorská reprezentantka. „Vzhledem ke kvalitě Prostějova a také ze studijních důvodů jsem se rozhodla zůstat v ČR," řekla.

Angažmá v Prostějově bylo pro Gambovou novou výzvou, jenže přišlo zranění a po něm možnost jít se rozehrát do Frýdku-Místku. „K týmu jsem přišla v pátém kole, kdy jsme hrály zrovna v Ostravě. Jsem tady maximálně spokojena, je tu výborná parta holek. Navíc moje rameno už je v pohodě, takže ani v trénincích nejsou žádné problémy," svěřila se Barbora Gambová.

První utkání ve frýdeckém drese jste odehrála na palubovce Ostravy, kde jste tehdy v pětisetové bitvě prohrály. Byla tím v odvetě zvýšená motivace své soupeřky porazit?
Určitě. Co jsem poznala, tak zápasy mezi Frýdkem a Ostravou jsou vždy prestižní. My jsme šly do utkání s jasným cílem zvítězit. Nic jiného jsme si ani nepřipouštěly.

Pro vás to ale nebyly jediné derby v kariéře?
Máte pravdu. Já jsem větší část své kariéry odehrála v Přerově a tam bylo derby hlavně, když jsme hráli s Olomoucí.

Domácí výhrou nad Ostravou jste si zajistili umístění v horní pětce pro další část extaligové soutěže. Jaké jsou další cíle týmu?
Určitě budeme chtít v každém dalším zápase uspět a tím získat nějaký ten bod navíc. Na konci roku jsme byly čtvrté, bylo by dobré, kdyby se nám podařilo vystoupat i o nějaký ten stupínek výše.

Derby jste sice vyhrály ve třech setech, ale zápas až tak jednoduchý nebyl. Kde vám Ostravanky dělaly největší problémy?
Šlo poznat, že se jednalo o první utkání po Vánocích, takže nám chvíli trvalo, než jsme se dostaly do toho patřičného herního rytmu a pohody. Od chvíle, kdy jsme přestaly chybovat, tak jsme byly jasně lepší.

V dalším kole vás čeká mistrovský Prostějov. Co by na ně mohlo platit?
Určitě budeme muset riskovat na servise, bez toho to nepůjde. Hlavně je musíme odtáhnout od sítě a makat na sto procent. Pokud se vše bude dařit, můžeme si odtamtud odvézt i bod.