„Covidová pauza a zákaz vstupu do tělocvičen nám umožnil, abychom se zkusili postavit na vlastní nohy. Začali jsme budovat své vlastní zázemí a novou tělocvičnu pro naši bohatou základnu nadšených gymnastek,“ uvedla pro Deník trenéra Karolína Machalová.

Loňská úspěšná sezona začala gymnastkám v září, kdy získaly několik medailí v krajském finále. Největšího úspěchu dosáhla v 1. kategorii Klárka Lukšíková a ve 2. kategorii Emma Lusová, které se staly přebornicemi Moravskoslezského kraje.

O dva týdny později se stal nejmladší gymnastický tým oddílu v kategorii první až třetí třídy nejlepším v republice v soutěži družstev, která se konala v Praze. Thea Stabrawa pak v konkurenci 45 děvčat získala ještě stříbro. V listopadu se gymnastky účastnily závodu České obce Sokolské, kde získaly dvě zlata a jeden bronz, o měsíc později pak přidaly čtyři zlata a dva bronzy soutěžící v gymnastickém dvojboji kladina/prostná.

Nový rok odstartoval bronzy dvou týmů na kvalitně zastoupeném poháru v malém teamgymu v Praze. „V únoru jsme pořádali ve Frýdku-Místku první ročník Stars Cupu, kterého se zúčastnily kromě našich dětí také gymnastky z dalšího frýdeckého gym klubu (11. ZŠ) a také gymnastky z Oder. Našim dětem se povedlo získat ve všech čtyřech kategoriích zlato,“ řekla Machalová. „Náročný víkend jsme měli i další měsíc, kdy jsme se v sobotu zúčastnili Oderského poháru ve čtyřboji a hned v neděli jsme závodili v Praze v teamgymu. V Odrách jsme vybojovali neuvěřitelných 15 pohárů a ve všech třech kategoriích, ve kterých jsme závodili, jsme získali hattrick v soutěži jednotlivců. Z Prahy jsme si dovezli dvě zlaté a jeden bronz,“ dodala.

Gymnastický oddíl z Frýdku-Místku se poprvé v historii vydal taky na závod Českého poháru v teamgymu, který se konal v Třebíči. „Naše děvčata startovala vůbec poprvé v závodě s pódiovou skladbou a v konkurenci čtrnácti týmů vybojovala největší úspěch našeho klubu v soutěži teamgym - zlaté medaile,“ usmála se Machalová.

Dalšího obrovského úspěchu pak dosáhla Emma Lusová, která vyhrála republikový šampionát v gymnastickém čtyřboji. Následně ještě získala se svým týmem bronz v republikovém poháru v Brně v soutěži teamgym. „Závěrečný závod se v polovině června konal na Ostravici, kde závodily naše mladší děti. Tou nejmladší byla v kategorii 2018 a mladší Lola Tesarčíková, v kategorii 2015 jsme brali dokonce zlato díky Verunce Šebestové. Stříbro získaly Nikča Vlášková a Lily Majvitorová a bronz brala Amálka Pallová,“ uzavřela Machalová.