Tělocvična kunčické základní školy se od 19. do 24. srpna stala dočasným domovem mladých gymnastů z Frýdku-Místku. Třífázový trénink, doplněný zábavným programem, stmelil tým gymnastických nadějí vedených Pavlou Raškovou, Alenou a Petrou Bařinovými a Veronikou Gornou a vybičoval sportovce k novým a hlavně dokonalejším výkonům. Pětatřicet dětí, čtyři trenéři a pedagogové byli opravdu důkladní.

„Posilování, vytrvalost, zpevňování svalstva a hlavně rozsah a kloubní pohyblivost byly náplní počátečních hodin soustředění,“ řekla trenérka Pavla Rašková a pokračovala: „Bičovali jsme především akrobatické řady, skok na trampolíně, kde jsme pilovali vrtaná salta. Na pořad dne přišla i nová pódiová skladba nazvaná Žáby. U ní jsme se hodně s holkami nasmáli, a tak krkolomné prvky nakonec našly hladkou odezvu,“ řekla Rašková. Velký sportovní pokrok učinili podle slov Raškové i prvňáci z jedenácté základní školy, kteří zvládli mimo jiné přemety vpřed i vzad a salta na trampolíně.

Kus práce odvedly i Daniela Cmíralová a Anička Nováková, které na sobě nejvíce zapracovaly a zdokonalily své skoky na trampolíně. „Pokroky však udělali všichni. Katka i Hanka Kohoutovy, Petra Tobiášová, Karolína Machalová, Anička Větříšková, Denisa Sochací, Vendula Henychová a další,“ chválila mladé gymnastky Rašková, která s týmem trenérů připravovala i odpočinkový program.

„Trénovalo se až do večera. Ale snažili jsme se zařadit do programu i trochu té zábavy. Běhali jsme, plavali, závodili, povedl se orientační běh a švihadlová soutěž, ale i výtvarné činnosti,“ vysvětlila závěrem Rašková a vzápětí hned dodala: „Ovšem nejlepší výstup si děvčata nechala na bouřku, když svorně ječela hrůzou,“ řekla s úsměvem Rašková. Úspěch celého soustředění by se však podle Raškové neobešel bez houževnatého přístupu malých gymnastů, bez obětavé práce všech trenérů, kteří se dětem věnovali i v mimotréninkovém čase, a ani bez finanční pomoci mateřské TJ VP.