V sobotu 12. září se v holandském Boekenu jelo motokrosové mistrovství světa družstev veteránů Klasic (International Classic Motocross Championship). České družstvo, ve kterém jel také Miroslav Hanáček z Paskova, dosáhlo na pískové a náročně trati ve třídě 50+ skvělého výsledku. Tým ve složení Miroslav Nejedlý, Miroslav Hanáček, Milan Kotrla a Jiří Hynek vybojovali bronzovou příčku.

A jak si jednotliví jezdci české stáje vedli?

Miroslav Nejedlý (53 let – Chýně) zajel na stroji ČZ 380 nejdříve na 9. místě, poté skončil o tři příčky lépe.

Miroslav Hanáček (59 let – Paskov) vybojoval na stroji ČZ 380 dvě desátá místa.

Milan Kotrla (54 – Jasénka) na stroji Jawa 600 vybojoval 27. a 24. místo.

Jiří Hynek (57 – Strakonice) na stroji ČZ 250 vybojoval 26. a 23. místo. (před závodem musel udělat GO na svém stroji)

V celkovém hodnocení dopadli nejlépe jezdci z Finska, na druhém místě skončili domácí Holanďané a z bronzu se radovali jezdci České republiky (4. Švýcarsko, 5. Itálie a 6. Anglie).

Motokrosových závodů se zúčastnili také mladí závodníci v kategorii 35+ ve složení: Karel Kozák, Jan Hrdina, Jaroslav Kolařík a Karel Mitvalský. Tento český tým dojel nakonec sedmý.

Příznivci motokrosového sportu jistě uvítají zprávu, že první závod mistrovství Evropy ve třídě Klasik se pojede v sobotu 24. dubna 2010 v nedalekém Přerově. (han)