HC DUKLA PRAHA – SKP FRÝDEK-MÍSTEK 40:24 (20:8)

Jako první v zápase 11. kola Zubr extraligy zahrozili hostující házenkáři, Hes však mířil mimo tyče a poté se rozjela mašina Pražanů. Postupně se trefili Chroustovský, Kotrč a Landa a pražská Dukla vedla po třech minutách hry 3:0. Až v této chvíli se dostali ke slovu také hráči Frýdku, když se k odraženému míči dostal Dyba, posunul jej na Kolmajera a ten nedal brankáři Petržalovi šanci.

Ve 12. minutě zvyšoval z rychlého protiútoku domácí Rams již na 11:4, což byl pro hostující trenéry signál k vyžádání time-outu. Bohužel ani po něm se obraz hry příliš nezměnil a Pražané si v pohodě došli k poločasovému vedení 21:8. Hostům dělal velké problémy střelecky disponovaný Kotrč, který za půlhodinku stihnul vstřelit sedm branek.

Ani po změně stran k výraznému obratu nedošlo, takže si domácí v poklidu dokráčeli ke snadnému vítězství. Navíc nasázeli hostujícímu týmu potupnou čtyřicítku. „Dukla byla od začátku střetnutí jasně lepší. My jsme navíc postrádali v obraně Skálu. Kluci byli oproti soupeři u všeho pomalejší, hráli jsme hodně odevzdaně. V Prešově jsme měli horší sestavu, ale takhle špatně jsme ani tam nehráli. Nevím, zda hráči podlehli tomu, že na Dukle neuspějeme, a nebo přišla možná i únava z daleké cesty. Nevím, je to ale stejně ostuda,“ řekl po návratu domů asistent hostujícího trenéra Petr Mazur.

Eskápéčko se v dalším kole Zubr extraligy představí na hřišti plzeňské Lokomotivy. V Plzni se hraje ve středu 3. prosince od 18 hodin. Doma pak hrají Frýdečtí až v neděli 7. prosince od 17 hodin s jihočeskou Třeboní.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pohludka – Krupa, Holbein 1, Kolmajer 4, Dyba 8, Bajgar 2, Meca 2, Bartošic 1, Chrenko, Křibík 2, Hes 3, Horáček 1. Trenér: Lubomír Kavka.

Za hosty stříleli nejvíce branek: Kotrč 8, Stehlík 5, Chroustovský 5, Škvařil 4, Rams 4.

Sedmičky: 2/2 – 3/3, vyloučení: 6:3, rozhodčí: Pešek – Pavlát, diváci: 125. (sch)