Házenkáři Frýdku-Místku remízovali s Hranicemi

Frýdek-Místek - Ani pětibrankové vedení nestačilo domácím házenkářům k tomu, aby dokázali v Zubr extralize podruhé zvítězit. Hranice nevídaným závěrem vydolovaly alespoň bod

6.10.2008

Házenkáři Frýdku-Místku vs. HraniceFoto: Zdeněk Šrubař

SKP Frýdek-Místek – Hranice n. Mor. 27:27 (14:15)

V zápase 5. kola Zubr extraligy hostili házenkáři Frýdku-Místku v domácím prostředí Hranice. Po vyrovnaném úvodu se začali přeci jen více prosazovat hostující hráči a po čtrnácti minutách hry svítil na ukazateli skóre stav 5:8 pro Hranice. Šest minut před přestávkou snížil Horáček na 10:11. Hranice opět odskočily, jenže v závěrečné minutě první půle domácí vyrovnali na 14:14. Poslední slovo si ještě před sirénou vzal hostující Spuchlák.

Po změně stran začali domácí vysunutou obranou, která slavila úspěch. Frýdek dokázal v úvodních minutách druhého dějství otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch. Ve 41. minutě bylo ale opět srovnáno – 19:19. Domácí zabrali a vybojovali si pětibrankové vedení. To běžela 56. minuta a málokdo z přítomných v hale si připouštěl, že domácí nakonec zápas nevyhrají.

Poslední minuty utkání bohužel patřily hostujícímu týmu, který dokázal téměř nemožné. V závěru duelu poslali rozhodčí domácí tým do čtyřech a nabídnutou přesilovku využily Hranice na srovnání stavu. Utkání tak nakonec skončilo dělbou bodů.

„Co na to mám vůbec říct… Vůbec jsme nezvládli závěr zápasu. Dohrávali jsme v oslabení a kluci místo toho, aby se snažili takticky míč podržet, tak se hnali nesmyslně do útoku. Bod jsme zbytečně ztratili a to jsme byli nakonec ještě rádi, že hosté v úplném závěru nedali rozhodující branku,“ zhodnotil zápas asistent domácího trenéra Petr Mazur.

Frýdek-Místek: Šoltes, Doucha – Kolmajer 5, Holbein, Dyba 2, Bajgar 4, Meca 2, Horáček 4, Hes 9, Krupa, Bartošic, Skála, Tománek, Chrenko 2. Trenér Lubomír Kavka. (sch)

Statistika zápasu:

Nejvíce branek: Hes 9, Kolmajer 5, Horáček 4, Bajgar 4 – Brůna 6, Ruber 5, Hradil 4, Kovařík 4.

Rozhodčí: Válek – Opava.

Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3.

Vyloučení: 5:5.

Diváci: 344.

Frýdek-Místek: Šoltés, Doucha – Kolmajer 5, Holbein, Dyba 2, Bajgar 4, Meca 2, Horáček 4, Hes 9, Krupa, Bartošic, Skála, Tománek, Chrenko 2.

Hranice: Fabián, Vatolík – Čadra 3, Toms, Godál, T. Samiec, Štípek, Šídlo, Kovařík 4, J. Samiec, Brůna 6, Stržínek 2, Hradil 4, Spuchlák 3, Ruber 5.

6.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Třinecký útočník Martin adamský má v držení černý dres, který bude třetí sadou Ocelářů. Poprvé se v něm ukážou v pátek proti Pardubicím.
8

Oceláři v černém. Jak se vám líbí?

Třída 1.B ze Základní školy Paskov. Třídní učitelkou je Hana Ševčíková.

Představujeme prvňáčky ze základní školy v Paskově

Volně pobíhající psi děsili obyvatele Třince

V lokalitě městské části Třince Lištně bylo živo. Volně zde totiž pobíhali čtyři psi.

Policie dopadla tři osoby, které měly nahlásit bombu v Čadci

Krátký čas stačil policii k tomu, aby dopadla tři podezřelé z šíření poplašné zprávy.

V městských lesích probíhá kalamitní těžba po vichřici

Vichřice Herwart, která se celým Českem přehnala na přelomu října a listopadu, se nevyhnula ani lesům ve vlastnictví města Frýdku-Místku. Poškodila v nich zhruba 250 metrů krychlových dřevní hmoty. Město tak připravilo kalamitní těžbu dřeva po vichřici.

Rozhodnuto: Mionší bude bez lidských zásahů

Horní Lomná - Lesy v Mionší jsou ponechány samovolnému přírodnímu vývoji.