SKP ARCIMPEX FRÝDEK-MÍSTEK – HUSTOPEČE 30:29 (18:14)

Ve 14. kole házenkářské extraligy hostilo eskápéčko na svém hřišti Legatu Hustopeče. „Na soupeře, který nás v úvodním kole soutěže porazil, jsme se patřičně připravovali. Škoda jen, že jsme k utkání nastupovali bez tří hráčů základní sestavy,“ řekl ještě před zápasem trenér domácího týmu Martin Strnadel.

Ten se musí ve zbývajících zápasech obejít bez zraněných spojek Hastíka, Kružíka a nově i Alexoviče. Ani Hustopeče nepřijeli do Frýdku v plné síle. „Máme plno zraněných hráčů, takže jsme přijeli pouze s dvěmi náhradníky. Pokusíme se ale dát do zápasu vše,“ řekl hostující kouč Zdeněk Missbach.

Utkání začalo svižně a ve 2. minutě vedl Frýdek po brankách Mecy a Požárka 2:0. Poté se s brankami roztrhl pytel a ve 20. minutě jich diváci viděli ji třiadvacet. V té chvíli vedli frýdečtí házenkáři s přehledem 16:7 a zdálo se, že soupeři vrátí porážku i s úroky. Jenže eskápéčko ve svém výkonu polevilo, začalo kupit zbytečné chyby a hlavně se chytil v brance Přikryl. V 54. minutě došlo k tomu, čeho se nejen diváci v hale obávali. Soupeř z jižní Moravy dokázal zásluhou přesné trefy Petra Semeráda vyrovnat na 27:27. Poté to byla již válka nervů, kterou nakonec s velkým štěstím vyhráli domácí házenkáři.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pohludka, Kula – Požárek 5, Toms 6/3, Meca 3, Kuděla, Bajgar, Matějka, Kolmajer 5, Sliwka 6, Vacula 5, Skála, Krupa. Trenér Martin Strnadel.

HBC JIČÍN – SKP ARCIMPEX FRÝDEK-MÍSTEK 30:24 (15:10)

Po většinu utkání udávali tempo domácí házenkáři, kteří prahli po odvetě, když si Frýdek na Jičín vyšlápl ve 3. kole extraligové soutěže. Vliv na další průběh utkání měl samotný začátek. Již v 5. minutě vedli domácí házenkáři 5:1 a své vedení si udržovali až do konce prvního poločasu.

Z domácího týmu se nejvíce dařilo Masákovi a Lepiešovi. Házenkářům Frýdku-Místku se podařilo ve 38. minutě snížit na rozdíl dvou branek (18:16), ale domácí opět zabrali a nedovolili hostům nic, co by vedlo k zisku bodu.

Třicátou branku obdrželo eskápéčko dvacet vteřin před koncem z ruky domácího Babáka a vzápětí korigoval na konečných 30:24 Kolmajer, pro kterého to byla již desátá trefa v utkání. „Samotný zápas byl pro nás otázkou psychiky. Mužstvo po pěti zápasech venku potřebovalo bodovat. I kdybychom dnes vyhráli jen o půl gólu, tak bych byl spokojen. Soupeř byl kvalitní, před zápasem byl o místo před námi, i proto si našeho vítězství cením,“ řekl kouč domácího týmu Petr Babák. Jeho protějšek dodal: „Z počátku utkání jsme podávali ustrašený výkon. Chyběla nám bojovnost. I když se ve druhé půli náš výkon zlepšil, tak na zvrat v zápase to již nestačilo. Domácí vyhráli zaslouženě,“ sportovně ohodnotil utkání trenér hostí Martin Strnadel.

Frýdek-Místek: Šoltés, Krupa - Kolmajer 10/2, Požárek 5, Sliwka a Vacula po 3, Toms 3/2, Meca, Kuděla, Bajgar, Matějka, Skála, Kula. Trenér Martin Strnadel.