SKP Arcimpex Frýdek-Místek – Lokomotiva Plzeň 29:29 (17:15)

Ač byla síla obou týmů díky zranění zcela nerovnoměrná, svedl domácí SKP Arcimpex s Plzní velice vyrovnanou a dramatickou bitvu. V průběhu druhého poločasu dokonce eskápéčko vedlo o pět branek. Nakonec zachraňoval bod v poslední minutě Toms. Ale pojďme popořadě. Již úvodní minuta naznačila, že se přítomní diváci v hale na 6. základní škole nudit nebudou. Na branky Kolmajera a Sliwky měli hosté vždy odpověď Turečkem či Bečvářem. Až do 16. minuty si oba týmy nevypracovaly více jak náskok o jeden gól. V 17. minutě překonal brankáře Kuriala domácí Meca a Frýdek vedl 11:9. Plzeň zabrala a třemi brankami v řadě strhla vedení na svou stranu. V závěrečné dvouminutovce se trefili Kolmajer ze sedmičky a Vacula a frýdecko-místečtí házenkáři šli v poločase do šaten s náskokem dvou branek.

Po změně stran si domácí tento mírný náskok udržovali. V rozmezí 38. až 40. minuty odskočil SKP Arcimpex na rozdíl pěti branek (24:19), což byl vůbec největší brankový rozdíl utkání. Jenže pak se domácím přestalo dařit střelecky (za dalších devět minut dali pouhé dva góly) a zkušený tým Plzně toho dokázal patřičně využít (26:28). V 52. minutě snížil ze sedmičky Kolmajer a minutu před koncem srovnal skóre Meca. V závěru střetnutí padly branky na obou stranách. Nejprve plzeňský Zeus překonal Šoltése ze sedmičky a na konečných 29:29 upravil Toms. Ten byl pak v čase 59:58 minut potřetí v utkání vyloučen na dvě minuty a musel do šaten o něco dříve než jeho spoluhráči.

„Kluci proti Plzni podali heroický výkon. Bylo jasné, že v takové sestavě, jaké nyní hrajeme, bude duel nesmírně těžký. Kdyby Vacula pár sekund před koncem Kuriala překonal, mohli jsme v podstatě i vyhrát,“ řekl k utkání domácí kouč Martin Strnadel. Frýdecko-místečtí házenkáři nyní zajíždí na hřiště svého soupeře. V sobotu 15. prosince se představí od 18 hodin na palubovce dosud vedoucího mužstva Zubří. Frýdek-Místek: Šoltés, Kula – Požárek 4, Toms 5, Meca 4, Kuděla, Bajgar, Matějka, Kolmajer 8, Sliwka 4, Vacula 4, Skála, Krupa. Trenér Martin Strnadel.