Frýdek-Místek/ Velice blízko překvapivého vítězství byli házenkáři SKP Frýdek-Místek v zápase 9. kola házenkářské extraligy v Praze na Dukle. Nakonec ale domácí tým zabral a překvapení nedovolil. Dukla Praha – Frýdek-Místek 33:31 (16:15). Házenkáři Dukly se pohybují ve vyšších patrech tabulky a svou sílu dokázali před týdnem i v Prešově, kde nastříleli úctyhodných 37 branek. Souboj s Frýdkem měl být proto pro domácí tým toliko povinným vítězstvím, které je ani nemělo stát moc sil. Duklu navíc potěšila informace, že hosté se stále musí obejít bez zraněného Hastíka. „Navíc nám Polanka neuvolnila ani Mecu, takže jsme museli hodně improvizovat,“ řekl trenér mužstva Martin Strnadel.

Jako první se zapsal do střelecké listiny Kružík. I druhý gól, kterým srovnal stav na 2:2 byl jeho dílem. V tu ránu si vysloužil zvýšený zájem o svou osobu a nejen on pocítil tvrdost dukláckých dlaní a pěstí v obličeji. Rozhodčí až přehnaně tvrdou hru Pražanů nekompromisně trestali, a tak nebylo divu, že jejich obávaný střelec Stehlík, měl brzy na triku dva dvouminutové tresty. Frýdek však toho příliš nevyužil a od 10. minuty, kdy hosté prohrávali 4:3, povolili odskok až na 11:4. I bez dirigentských schopností Hastíka a jeho střelby, se hostující házenkáři brzy našli. Třikrát skóroval Toms, dvakrát Požárek a Alexovič s Kolmajerem během pěti a půl minuty stav srovnali. Pomohl k tomu vydatně i Šoltés mezi tyčemi a Dukla jen těžce lapala po dechu.

Také další minuty patřily Frýdku a především překvapivé střely Alexoviče dělaly v domácích řadách spoušť. Tři minuty před přestávkou hosté vedli 15:13 a tady se poprvé zjevně projevila Hastíkova absence. Vedlo to nakonec ke srovnání stavu a co čert nechtěl, Tůma z devítky, zahrávané už po čase, zázračně vymetl růžek branky! Ve druhé půli sehráli házenkáři Frýdku–Místku velmi dobrou partii a dostali se do vedení 25:28. Poslední desetiminutovka Frýdku bohužel nevyšla a vedení se začalo tenčit. V 55. minutě byl stav 29:30. Vzápětí Toms nedal sedmičku a Pražané ožili. Naděje na zisk bodu plála ještě v předposlední minutě, kdy Alexovič srovnal na 31:31. V závěru ale Rams a Škvařil rozhodli o těsné výhře favorita.

Frýdek-Místek: Šoltés, Kula – Alexovič 6, Matějka, Toms 8/2, Požárek 4, Kolmajer 3, Vacula, Kružík 7, Sliwka 2, Kuděla, Krupa, Bajgar 1. Trenér Martin Strnadel.