JUNIOŘI ČR – SKP ARCIMPEX FRÝDEK-MÍSTEK 31:29 (16:14)

Přátelské utkání s reprezentanty do 20 let sehrálo SKP Arcimpex Frýdek-Místek dopoledne v sobotu 26. ledna v karvinské sportovní hale. S juniory střídali frýdedcko-místečtí házenkáři slabší okamžiky s těmi lepšími, přesto ale hosté nedokázali navázat na výkony, které předvedli ve dvojzápase se slovenskou Povážskou Bystricí.

„Mladí reprezentanti byli určitě k poražení. Hrála se spíše průměrná házená. Vcelku nám vycházela obrana 0–6. S vysunutou obranou 1–5 jsme již měli problémy,“ řekl trenér hostujícího celku Martin Strnadel. Za mladou reprezentaci nastoupili také dva hráči Frýdku-Místku Radek Sliwka a Radek Kružík. Házenkáři SKP se zítra představí v brněnských Maloměřicích, kde se od 17.30 hodin odehraje čtvrtfinálové utkání Českého poháru.

„V Maloměřicích půjde vlastně o poslední herní prověrku před našim nedělním zápasem s Hranicemi. Je nám jasné, že domácí půjdou do utkání podat co nejlepší výkon, my však pojímáme tento duel jako přípravu. Nejedeme sice do Maloměřic v plné síle, jelikož nemůžeme použít hostující hráče z Polanky, přesto chceme zvítězit a postoupit tak do semifinále soutěže. Zápas bude pro nás takovou modelovou situací na mistrovský zápas. Chceme si vyzkoušet ještě nějaké herní varianty,“ prozradil před odjezdem kouč frýdecko-místeckých házenkářů Martin Strnadel.

Utkání 18. kola Zubr extraligy je na pořadu v neděli 3. února a Frýdek-Místek přivítá v hale 6. základní školy od 17 hodin tým Hranic na Moravě, který je v tabulce momentálně jen díky skóre před ním. S tímto soupeřem Frýdek v 5. kole zvítězil na jejich hřišti 33:27.

(sch)