SKP ARCIMPEX FRÝDEK-MÍSTEK – HC ZUBŘÍ 27:29 (15:12) Úvod extraligového zápasu v házené byl mezi domácím Frýdkem a Zubřím zcela vyrovnaný. Hosté, kteří jsou v průběžné tabulce na druhé pozici, přijeli do Frýdku jako favorité. Zprvu si oba týmy vzájemně braly vedení, až v 15. minutě odskočil Frýdek sérií čtyř branek v řadě na 11:9.

Hostům se podařilo sice vzápětí srovnat, jenže domácí házenkáři opět třemi brankami soupeři utekli. V poločase se šlo do šaten za stavu 15:12 pro frýdecko-místecké házenkáře. Vstup do druhé půle domácí opět vyšel a ve 33. minutě měli přítomní diváci možnost vidět na světelné tabuli překvapivý, ale zcela zasloužený stav 18:12 pro Frýdek. Hosté postupně přešli z obrany 2-4 na 0-6 a toto se nakonec ukázalo pro další vývoj střetnutí jako velmi důležité.

Domácím tato obrana dělala velké problémy a zkušení hosté začali pomaloučku pro ně nepříjemnou ztrátu ukrajovat. Ve 49. minutě Opálka proměnil sedmičku a srovnal stav na 22:22. Rozhodnutí přišlo deset minut před závěrečným klaksonem, kdy Zubří odskočilo domácím na rozdíl dvou branek. Tento náskok si hosté udrželi až do samého závěru.

„Věděli jsme, že domácí kádr se zlepšil, a že v domácím prostředí je Frýdek velmi dobrý. Naši hráči měli již v nohách páteční zápas, takže jsme měli obavy, zda duel kondičně zvládneme. V poslední dvacetiminutovce jsme začali domácí přehrávat a jsme samozřejmě moc spokojený, že jsme zde vyhráli,“ řekl po utkání šťastnější trenér hostí Jiří Mika.

„Na Zubří jsme se po celý týden pečlivě připravovali, ale bohužel jsme ve druhé půli nenašli recept na staženou obranu hostí. Po takto dobře rozehraném zápase je pro mě porážka zklamáním,“ nezářil nadšením trenér Frýdku Martin Strnadel. Házenkáři SKP se nyní představí v neděli 7. října na palubovce mužstva z Hranic na Moravě. V domácím prostředí se bude hrát v neděli 14. října od 10.30 hodin, kdy Frýdek přivítá v televizním zápase Lovosice.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pohludka – Požárek 5, Toms 3, Pavlík 1, Meca, Matějka, Kolmajer, Sliwka 6, Kružík 1, Vacula, Alexovič 2, Hastík 9, Krupa. Trenér Martin Strnadel.