Pořadatelstvím jedné z těchto dvou pětičlenných skupin byl pověřen i frýdecko-místecký házenkářský klub SKP Arcimpex. Do Frýdku-Místku se sjela družstva Dukly Praha, Loun, pražských Vršovic, Zubří a na pětici je doplnil domácí tým. V herním systému každý s každým tak bylo na programu celkem deset utkání a čtyři nejlepší celky si tak mohly zajistit postup do dalšího kola. Vždy poslední družstvo turnaje soutěž opouští. Mírným favoritem byli žáci pražské Dukly.

Velké ambice mělo i Zubří, Vršovice, ale i domácí SKP Arcimpex. Za nejslabšího účastníka byly považovány Louny. Prognózy se nakonec zcela potvrdily a vítězem pátého turnajového kola se skutečně stala Dukla Praha. S Černým Petrem se domů vraceli žáci Loun. Čtyři utkání v jednom dni byly náročnou prověrkou pro každý tým a úbytek sil se na všech v závěru projevoval. Hned úvodní utkání naznačilo, že se o každý postupový bod bude tvrdě bojovat. Domácí tým, vedený Milošem Oulehlou, se proti pražské Dukle postavil bez komplexů a bez bázně a po remíze 13:13 si připsal první bod.

Frýdecko-místečtí poté zaváhali ve svém souboji se Zubřím, se kterým si nedávno mladí házenkáři Frýdku poradili v pravidelné oblastní soutěži. Možná i díky tomu svého soka tentokrát podcenili a tak přišla jediná porážka na turnaji v poměru 12:14. Velmi blízko plnému zisku byli domácí žáčci v souboji s Vršovicemi, kdy si v průběhu utkání vypracovali vcelku slušný náskok. Bohužel ale nedokázali udržet příznivý trend vývoje, párkrát zaváhali v koncovce a v závěrečných vteřinách dovolili Pražanům srovnat na 22:22. Po této remíze a při vývoji ostatních soubojů už bylo jasné, že při předpokládané výhře nad Louny postoupí eskápéčko do dalších bojů, bohužel ale až ze čtvrté příčky.

Snadná výhra 21:12 nad Severočechy udělala tečku za tímto turnajem a i když Frýdečtí mohli skončit na vyšších příčkách, radost z postupu si i tak Oulehlovci náležitě vychutnali. „Do šestého kola, které bude odehráno za tři týdny, budeme přiřazeni do čtyřčlenné skupiny spolu s Vršovicemi a se dvěma týmy, které hrály ve druhé skupině ve Zlíně a skončily tam na 1. a 3. místě. Mohou to být Strakonice, Plzeň, Karviná, Jičín či Zlín,“ přemítal trenér mužstva Miloš Oulehla.

Sestava starších žáků Frýdku-Místku byla: Vojvodík – Strack 17 branek, Návrat 16, Vrubel 11, Žurek 10, Odstrčil 4, Mynář 3, Matuszek, Nikodým a Komárek po 2, Jadovec 1.

Výsledky turnaje ve Frýdku-Místku:

Dukla Praha – SKP Arcimpex F-M 13:13, Zubří – Vršovice 13:23, Louny – Dukla Praha 10:16, SKP Arcimpex F-M – Zubří 12:14, Vršovice – Louny 22:14, Dukla Praha – Zubří 20:10, SKP Arcimpex F-M – Vršovice 22:22, Zubří – Louny 23:15, Vršovice – Dukla Praha 15:25, Louny – SKP Arcimpex F-M 12:21.

KONEČNÉ POŘADÍ
1. Dukla Praha 74:48 7 bodů
2. Sokol Vršovice 82:74 5 bodů
3. HC Zubří 60:70 4 body
4. Frýdek-Místek 68:61 4 body
5. Lokom. Louny 51:82 0 bodů