ČR – RAKOUSKO 36:22 (15:12).

Reprezentace České republiky se v Zubří připravuje na kvalifikační dvojutkání o MS 2009 v Chorvatsku. Našim soupeřem bude silné Srbsko. Jako generálka poslouží našim házenkářům přípravná utkání s Rakušany (ve Frýdku-Místku a v Bystřici p. Host.).

První duel čeští reprezentanti zvládli, když svého soupeře přejeli hlavně ve druhém poločase. Do reprezentace se vrátil Filip Jícha a hned patřil k našim nejlépe střílejícím hráčům, vstřelil pět branek. Trenér Pavel Pauza dal v utkání příležitost všem hráčům.

ČR: Jan Štochl, Slabý – Nocar 2, Lehotský 3, Hrubý 3, Vítek 3, Vraný 3, Kubeš 1, Číp, Jícha 5, Filip 2, Sobol 5, Horák 3, Motl 3, Řezníček 1, Mráz 2. Trenér Pavel Pauza.

Rakousko: Heumer, Marinovič – Schlinger 4, Wagesreiter 1, Vizvary, Folser 4, Djukic, Weber, Wöss 1, Abadir 1, Mayer 3, Szilagyi 3, Wilczynski 3, Tyrner 3, Kolar 1. Trenér: Andreas Schwabe.

Hrálo se na 6. ZŠ ve Frýdku-Místku.

Diváci: 520.

Rozhodčí: Václav Kohout – Petr Novák.

Sedmičky: 3/2 – 5/3.

Vyloučení: 4:5.


Pavel Pauza: Zítra opět dám příležitost všem hráčům

Rakušané vedli v 6. minutě 3:2, ale od této chvíle již na hřišti začali dominovat Češi, kteří hlavně ve druhé půli svého soupeře doslova rozstříleli a zvítězili o čtrnáct branek. Po utkání jsme si popovídali s reprezentačním koučem ČR Pavlem Pauzou.

Jak jste spokojen s výkonem svého týmu?

Našim hlavním cílem bylo si zahrát dobrou házenou. Myslím si, že jsme ji předváděli hlavně ve druhém poločase. Povedl se nám podle představ vstup do druhé půle, kdy jsme Rakušanům odskočili. Právě výkon z druhého dějství bychom chtěli produkovat i v kvalifikačním dvojzápase se Srbskem. V závěru již Rakušané věděli, že proti nám dnes nemají šanci, takže se utkání dohrálo v naprostém klidu.

V úvodním duelu s Rakouskem jste dal příležitost celé lavičce, bude tomu tak i v zítřejší odvetě?

Předpokládám, že ano. Chtěli bychom ještě vyzkoušet některé hráče u sebe, ale aby tomu bylo jinak než jen na tom tréninku, takže k tomu je tato příprava ideální.

O víkendu již na vás čeká úvodní duel se Srby. Co musí naši reprezentanti udělat vše proto, aby se nakonec do Chorvatska podívali oni?

Nám se to podařilo již před dvěmi lety, kdy jsme možná Srby svým výkonem zaskočili. Podobný průběh ale asi očekávat již nemůžeme. Navíc je ten dvojzápas tentokráte obrácený, kdy začínáme bohužel doma a pak jedeme k soupeři, kde se bude hrát v hale pro sedm tisíc diváků. Co mám zprávy, tak Srbové berou utkání naprosto vážně. Jejich tým je velice dobrý. Musíme na ně hrát s důslednou obranou, nesmíme si od nich vnutit jejich styl hry. Chceme je nechat hrát postupnou házenou a naopak je trestat po rychlých brejcích. V tom bychom mohli být silní.

S jakým výsledkem byste nejraději k odvetě cestovali?

Samozřejmě, že by si člověk přál nejen zvítězit, ale navíc vyhrát co největším rozdílem. I když ty někdy bývají mnohdy zavádějící a spoustu utkání se nakonec v odvetě dokázalo zvrátit. Jak říkám, budeme spokojeni s vítězstvím a s pocitem, že jsme byli lepší než Srbsko.

Do sestavy se vrátil ostrostřelec Filip Jícha, jak jste spokojen s jeho dnešním výkonem?

Jeho hra byla hlavně ve druhé půli lepší než v té úvodní. Tam hrál Filip trochu rozpačitě. Je to ale hráč, který s týmem rok nehrál, ale to je jen věcí sehrání. Myslím si, že hráči takovýchto kvalit to sehrání dlouho trvat nebude, a že v zítřejším zápase a hlavně pak proti Srbsku to bude již výkon na sto procent.

Jak to nyní vypadá s Davidem Juříčkem?

Tak ty poslední zprávy jsou nadějnější než jsme očekávali. Není to nakonec tak vážné, že by David vůbec nemohl nastoupit.

A jak se vám vůbec u nás ve Frýdku-Místku dnes líbilo?

(upřímný smích) Ale jo…oproti našemu dvojzápasu s Duklou, kdy tady na mě vždy diváci řvou, tak dnes to bylo naprosto v pohodě. Příjemné prostředí, dobrá atmosféra.