Házenkářky KH Orel z Paskova si po tříletém působení v Severomoravské lize na konci sezony 2006/2007 vybojovaly zasloužený postup do druhé celostátní ligy a navázaly tak v tradici ženské házené v našem okrese na oddíl Slezanu Frýdek–Místek, který to dotáhl až do první ligy.

Paskovské házenkářky prošly v sezoně 2006/07 Severomoravskou ligou bez ztráty jediného bodu, s úctyhodným skórem 443:251 a náskokem 14 bodů na druhý celek tabulky Lesanu Zubří. Ženám se první podzimní sezona v druhé lize jako nováčkovi soutěže moc nevydařila. Hned první zápas ve vyšší soutěži, se Sokolem Poruba B, děvčata prohrála 23:28. Utkání bylo v prvním poločase vyrovnané, ale po změně stran se projevila větší sehranost a zkušenosti děvčat z Ostravy.

K druhému utkání paskovské ženy vyjížděly do Karviné. Hned na začátku utkání se zranila nejlepší střelkyně loňské sezony Monika Ondrušíková. Po vyrovnaném prvním poločase Paskov opět nezvládl druhý poločas a soupeři podlehl 19:25.

Ve třetím utkání hostily ženy Paskova děvčata z Brna-Bohunic. Po velmi dobrém výkonu vyhrály utkání 32:11. Čtvrtý zápas zavedl ženy Paskova do jihomoravských Kunovic. Děvčata po vyrovnaném výkonu podlehla domácím hráčkám až na konci zápasu 23:21. Další kolo soutěže přivedlo do paskovské nafukovací haly první družstvo tabulky.

S HSC Prior Olomouc se hrála dramatická házená plná zvratů. Nakonec Paskov vyhrál 25:24.

Poslední zápas paskovská děvčata odehrála ve Veselí na Moravě. K zápasu odjížděly oslabeny o tři hráčky základní sestavy a stále bez zraněné Moniky Ondrušíkové. Do hry v poli se musela zapojit i druhá brankářka. Házenkářky Paskova nakonec prohrály 12:31 a domácí hráčky byly lepší ve všech herních činnostech. Za celou podzimní část soutěže je třeba vyzdvihnout výkon obou brankářek. Jak Ilona Curylová, tak Kristýna Lokajová podávaly stabilní výkony.

Nejlepší střelkyní mužstva je s 51 nastřílenými brankami Gabriela Vlková. Dále pak hrály Alena Baranová (17 branek), Jana Štefková (15), Silvie Ledererová (13), Dagmar Tvarožková (20), Lenka Valkovičová (3), Lenka Marynčáková (3), Marcela Skopalová (1) a Bojana Šupicová (zatím branku nedala).