„My jsme byli rádi, že se utkání s Plzní nakonec přeložilo. Hned na úvod by nás čekalo domácí střetnutí s Brnem (hraje se v sobotu 6. února od 17 hodin, pozn. red.), které je pro nás hodně důležité. Takhle do toho zápasu půjdeme o jeden zápas rozehranější,“ svěřil se asistent frýdecko-místeckého trenéra Petr Mazur.

„Do Plzně pojedeme s pokorou. Nikdo od nás vítězství neočekává, ale my chceme uspět v každém zápase. Ani Plzeňští nebudou hrát v nejsilnějším složení, rozhodne tedy psychika a momentální forma. U našich hráčů musíme právě na té psychice zapracovat. Kluci se musí naučit věřit ve vítězství,“ dodal Mazur.

Frýdečtí budou na západě Čech postrádat spojku Michala Vaculu, který absolvoval operaci kolene. „Míša nám bude chybět až do konce února. Během přípravy jsme do kádru zapojili ještě tři naše dorostence Vojtěcha Hečka, Lukáše Komárka a Michala Vrubela,“ prozradil Mazur. Podle zákulisních informací se s týmem SKP připravuje v těchto dnech bývalý reprezentant Richard Hladký, který házenkářsky vyrůstal v Karviné a zahrál si také v Kopřivnici, Allrisku Praha či v Zubří.

Lednovou přípravu zahájili frýdecko-místečtí házenkáři již 3. ledna. „Skočili jsme na to hned z počátku roku. Kluci se nejprve věnovali fyzické přípravě, chodili do posilovny. Postupně se naběhlo na herní stránku. Dost hráčů bylo zraněných, takže ta příprava nebyla podle našich představ,“ uzavřel Petr Mazur.

V přípravě se Frýdecko-Místečtí utkali s polským druholigovým týmem KS Pogoň Zabrze a prohráli 31:34. Dále pak nestačili na třetí celek slovenské nejvyšší soutěže – MŠK Povážská Bystrica 32:39 a 27:36. Ve čtvrtém přípravném duelu porazili karvinskou juniorku a dnes se svěřenci trenéra Kekrta představí na palubovce vícemistra republiky ze Zubří.