Házenkáři SKP Frýdek-Místek třímají momentálně šestou příčku a v sobotním podvečeru je čeká duel s třetí Zubří. „Ať tak nebo tak, domácí jsou v tomto zápase jasným favoritem. Vím, že jsme tam dokázali v loňském ročníku vyhrát, ale loňské a letošní Zubří je úplně o něčem jiném. Oni posílili o hráče jako Řezníček, Reček či Šíra do obrany, to z nich dělá silné mužstvo a jejich výkonnost odpovídá i postavení v tabulce. Řekl bych, že to bude jeden z nejtěžších zápasů," svěřil se před utkáním frýdecko-místecký kouč Aleš Chrastina, který zdůraznil, že tým SKP sehrál se Zubří sice hodně přípravných zápasů, v sobotu to bude ale úplně o něčem jiném. „Zubří je náš častý sparingpartner, ale přípravy mají úplně jiný náboj. Pokud bychom dnes podali výkon nad hranici maximální bojovnosti, mohli bychom uspět. Ale znovu opakuji, Valaši jsou velkým favoritem," dodal Chrastina.

Celá házenkářská veřejnost nemluví od minulého kola o ničem jiném, než o one man show nejlepšího kanonýra extraligy Vojtěcha Petrovského, který doma naložil Karviné devatenáct zásahů. I v Zubří na něj bude frýdecko-místecký celek hodně spoléhat. „Právě to tady stříhám," hlásil ve čtvrtek odpoledne sekretář zuberského házenkářského klubu Michal Balhárek. A co že vlastně stříhal? No přece video z galapředstavení ostrostřelce Vojtěcha Petrovského.

A právě na Petrovského se nejspíš zuberská obrana zaměří nejvíce. Devatenáct branek – to je ohromující statistický údaj, ke kterému se letos přiblížil jen karvinský Radim Chudoba, jenž dal šestnáct gólů (paradoxně to bylo v domácím střetnutí proti Frýdku-Místku, pozn. red.). „Bylo to velké Vojtovo představení. Při procházení zápasu pro videopřípravu týmu si nešlo nevšimnout, že mu padlo do branky v zápase proti Karviné snad všechno, co vystřelil. Budeme si muset na něj dát velký pozor, ale samozřejmě také na další borce," hlásí před dnešním duelem Balhárek, jenž měl na starosti sestříhání a přípravu videa pro taktickou poradu domácího celku před utkáním.

Ve Frýdku jsou si tak vědomi, že nelze svou hru upřít právě na Petrovského, který bude domácími borci po celý zápas notně střežený. „Je jasné, že domácí se na Vojtu v týdnu připravovali. Budou hrát na něj nejspíš osobku, takže se připravujeme i na tuto možnou variantu. My ale máme v týmu další typy hráčů, kteří se mohou prosadit. Nechtějte však po mě teď, abych je teď jmenoval," prozradil s úsměvem ve tváři Aleš Chrastina.

Oba celky v závěrečných bojích chtějí uspět. Domácím jde o druhé místo v tabulce, hostujícímu SKP zase o postupující osmičku. „Po těsné porážce v Lovosicích jsme klesli na třetí místo tabulky. Zápas je ale už za námi, teď je třeba se dívat dopředu. Uděláme všechno pro získání druhého místa. Pokud zvládneme všech pět zápasu do konce základní části, můžeme být druzí. Začít musíme už s Frýdkem-Místkem," burcuje zuberský pivot Petr Šlachta.

Trenér Frýdku-Místku kvituje, že na Valašsko pojede tým v nejsilnějším složení. „Kromě zraněného dorostence Lukáše Rajnohy, který v posledním zápase s Karvinou podal výborný výkon, pojedeme k utkání v kompletním složení," mne si ruce frýdecko-místecký lodivod. I domácí si pochvalují, že na důležité zápasy se jim začíná marodka postupně vyprazdňovat. Hrát by neměli jen Václav se Zahradníčkem. Do hry by se měl po delší pauze vrátit pivot a šéf obrany Tomáš Vrchný, jenž se zranil v předvánočním zápase s Hranicemi. „Tomáš by měl nastoupit, stejně tak by měl hrát i Matěj Šusťáček, jenž v minulém kole chyběl," prozrazuje Balhárek. Poprvé před zuberským publikem nastoupí zimní posila křídelník Jan Hanus z nedaleké Kopřivnice. Levoruký křídelník si premiéru odbyl už v Lovosicích, ale doma bude hrát poprvé až proti Frýdku-Místku. „Jinak jsou všichni hráči připraveni nastoupit," dodal Balhárek.

(sch, mha)