V sobotu 31. ledna od 19 hodin se svěřenci trenéra Aleše Chrastiny představí na domácí palubovce (hala u 6. ZŠ) ve čtvrtfinále Českého poháru, ve kterém vyzvou úřadujícího mistra z Plzně. Západočeši dorazí na sever Moravy už i s trojicí českých reprezentantů Petra Linharta, Jakuba Šindeláře a Leoše Petrovského, kteří se ve středu vrátili ze světového šampionátu v Kataru. „Bude to pro mě asi jiné utkání, než obvykle. Já se ale do Frýdku vždy rád vracím. Odešel jsem odtamtud v dobrém, těším se, že se opět uvidím s kluky a pozdravím se s frýdeckým vedením," svěřil se pivot Leoš Petrovský. Toho tak se svými spoluhráči čeká strastiplná cesta měřící téměř 500 kilometrů. „Já jsem nikdy nebyl žádný velký cestovatel, takže mě osobně tyhle štreky trošku vadí, ale to ke sportu patří a každý se s tím musí srovnat. Pokud se hraje večer, také v extralize jezdíme na Moravu až v den zápasu, takže na náš výkon to určitě vliv mít nebude," věří opora plzeňského týmu Milan Škvařil.

Hráči SKP vyplnili reprezentační pauzu krátkým kondičním soustředěním v ostravickém Hotelu Odra. „Jezdíváme tady již třetím rokem, a to jak v létě, tak i v zimě. Máme zde k dispozici bazén, vířivky, zkrátka zázemí i strava je tu na vynikající úrovni. Výhodou je, že v blízkosti hotelu jsou kopce. V létě si to vždy zpestříme výlety na kolech, v zimě s sebou bereme zase běžky," chválil si zdejší podmínky vedoucí frýdecko-místeckého družstva Petr Mazur. V herní části přípravy se pak Frýdečtí střetli s Povážskou Bystricí (35:31 a 26:31) a Zubří (32:26 a 26:29).

Do pohárového zápasu nejspíš Frýdecko-Místečtí v nejsilnější sestavě nenastoupí. „Uvidíme ještě, vše se u nás vyvíjí ze dne na den. Zdravotní problémy měl Sebastián Strack, s nemocí se zase potýkal v týdnu Roman Meca. My jsme ale připraveni na jakoukoliv variantu," svěřil se před utkáním trenér týmu Aleš Chrastina. „Nebudeme si nic nalhávat, Plzeň je pro nás těžkým soupeřem. Vždyť se jedná o obhájce titulu, navíc je to vedoucí celek letošní extraligy. Na druhou stranu porazit se dá každý. My ale musíme podat maximální výkon, o postup do semifinále poháru se určitě porveme," dodal frýdecký kouč.

A že se dá Plzeň porazit, se mohli samotní hráči SKP přesvědčit v rámci 11. kola extraligové soutěže, kdy celek trenéra Martina Šetlíka na severu Moravy prohrál 26:21. „V tom utkání jsem nehrál, protože jsem měl v té době zlomený palec na ruce," vzpomíná Milan Škvařil. O tom, co bude na dnešního soka platit, má ovšem jasno. „Musíme vstoupit do zápasu agresivně, což by mohlo Frýdku dělat problémy. Hlavně ale musíme proměňovat šance, které si vypracujeme," dodal.

(sch, sim)