Pokud letos Frýdečtí bodovali, bylo to za remízový zápas, který třikrát skončil shodně 27:27. „Opravdu? Tak statistiky teď u sebe nemám, asi musíme rozhodnout zápas ještě dříve, než to dojde do takového stavu," smál se po utkání domácí asistent trenéra Petr Mazur.

Úvod zápasu přinesl naprosto vyrovnanou házenou, kdy oba celky nevedly o více než jednu branku. Až v rozmezí 21. a 22. minuty dvakrát skóroval hostující Zima a Brno uteklo na 8:10. V závěru první půle dokonce hosté svůj náskok ještě o jeden gól vylepšili. Pokud něco domácím v tomto utkání vyšlo, tak nástup do druhého poločasu. To po dvou gólech Ungera a přesné trefě Frančíka svítil na ukazateli skóre stav 13:13. Domácí hráče to nakoplo, a proto nebylo divu, že si v čase 41:55 musel brněnský kouč Heger vzít za stavu 20:17 pro domácí oddechový čas. Hosté se však dokázali vrátit do hry a nepoložily je ani dvě přímé červené karty, které obdrželi Klačo s Hastíkem.

Frýdek se v závěru mohl opřít o fantastický výkon brankáře Šoltése, který hostům dokázal zlikvidovat například i pět sedmiček. Tu poslední, asi nejvíc důležitou, chytil v poslední minutě Hastíkovi. „Mohli jsme mít dva body, nakonec máme jen jeden, ale nutno říct, že Brno letos nehraje vůbec špatnou házenou. My musíme získávat postupně body s celky, které jsou v tabulce navrchu. Potom ale také musíme doma zdolat Kopřivnici a Přerov," řekl po zápase Mazur.

Další těžké střetnutí čeká na frýdecko-místecké házenkáře v sobotu 15. prosince, kdy od 16.30 hodin hrají na palubovce pražské Dukly.

Doma se pak Frýdečtí představí divákům až v pátek 21. prosince, kdy od 18 hodin hostí v důležitém střetnutí tým Kopřivnice.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – KP BRNO 27:27 (10:13)

Nejvíce branek Brna: Zima 7, Hubáček 4/1, Dostalík 4, Hastík 4.

Rozhodčí: Brůna, Vostatek, vyloučení: 5:2 (ČK: 56. Klačo, 60. Hastík), sedmičky: 4/3:8/3, diváci: 295.

Průběh zápasu: 1:2, 4:5, 7:6, 8:10, 10:13, 13:13, 18:16, 21:21, 23:24, 24:26, 25:27.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pohludka – Frančík 2, Klaban 2, Pomichálek, Habarta, Mynář 1, Kichner 8/2, Unger 4, Dyba 9/1, Vacula, Kalous 1, Hladký. Trenér: Aleš Chrastina.