Neúspěšný zápas proti obhájci mistrovského titulu z pražské Dukly poslal házenkáře SKP Frýdek-Místek do souboje o konečné 7. místo. Jejich soupeřem jsou hráči KH Kopřivnice, kteří úvodní regionální derby začali lépe, když zvítězili rozdílem jediné branky.

Hosté se v úvodním zápase dostali postupně do vedení 14:12, ale závěr první půle naopak vyšel lépe domácímu týmu zkušeného kouče Jiřího Kekrta, který vedl po první půlhodince 17:15. „Tentokráte jsme naprosto spokojeni, protože hráči i v oslabené sestavě maximálně bojovali. Celé play-off hrajeme bez některých hráčů a teď nám k tomu přibyli další,“ poznamenal kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský, jemuž nově scházely opory v podobě Bukovského a Hanuse.

Po změně stran byli dlouho v těsném vedení Kopřivničtí, ale v 53. minutě dokázal Frýdek-Místek vyrovnat na 25:25. Necelé tři minuty před koncem ale kopřivničtí házenkáři odskočili do trháku 28:26, který už nepustili. „Kluci odmakali celých šedesát minut, jak by to mělo být pokaždé. Vyhrát ve Frýdku je vždycky strašně těžké,“ pochvaloval si šéf kopřivnické lavičky, jenž dal šanci i dorostencům Očkovičovi s Jonákem.

Kopřivničtí by se tak po vydařené sezoně rádi rozloučili s fanoušky vítězstvím. „Hlavně ať kluci předvedou stejnou bojovnost jako ve Frýdku. Věřím, že se s námi přijdou rozloučit fanoušci, které bychom rádi pozvali na poslední utkání. Po zápase pro ně máme zdarma připravené pivo a klobásy,“ dodal Lubomír Veřmiřovský.

Zatímco hosté byli pochopitelně po vítězném zápase spokojeni, domácího trenéra Jiřího Kekrta hra jeho týmu moc nepotěšila. „Zase tak velkolepé utkání to nebylo, minimálně z naší strany ne. Cením si nasazení a chtění dotáhnout zápas do vítězného konce ze strany Kopřivnice, tohle některým našim hráčům chybělo,“ začal s hodnocením lodivod SKP. „Bylo vidět, že některým hráčům už docházejí fyzické i psychické síly. I v tomto utkání jsme se nevyvarovali určitého výpadku. Tentokrát to bylo mezi 5. a 10. minutou druhého poločasu, kdy jsme dostali sedm gólů,“ zdůraznil Kekrt. „Souhlasím s tím, že pořád je o co hrát a hráč by měl být neustále motivovaný k tomu, aby chtěl hrát a chtěl vyhrát. Neříkám, že naši hráči nechtěli vyhrát, ale mnozí zahráli pod hranicí toho, co jsou schopní zahrát,“ řekl pro klubový web Kekrt.

Poslední zápas letošní sezony tak sehrají Frýdecko-Místečtí v sobotu 19. května, a to v Kopřivnici od 15 hodin.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – KH KOPŘIVNICE 27:28 (17:15)  
Nejvíce branek Kopřivnice: Gřees 6, Krpelík 5, Mynář, Unger po 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 2:4. Sedmičky: 2/1:4/2. Diváci: 221.  

Frýdek-Místek: Pyško, Marenčák, Coch – Šimek, Petrovský 2, Bosák 1, Klaban 1, Gřešek 3, Kichner 8, Kocich 6/1, Geist 3, Žvak 1, M. Mazur 1, Musálek 1, Bureš, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.