Házenkáři Frýdku-Místku po extraligovém restartu ještě nevyhráli. A stejně na tom byla i domácí Kopřivnice, která byla v úvodním poločase úspěšnější a chvíli vedla i o šest branek. Hosté sice náskok umazávali, přesto v poločase prohrávali 15:18.

Ve druhém poločase ale hosté předvedli zlepšený výkon a dokonce se dostali i do vedení. „Zlepšili jsme obranu. Byli jsme agresivnější a nechyběly nám emoce. Kluci se vydali,“ uvedl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo, který poukázal také na zlepšenou činnost v obraně. „Obrana byla skutečně kvalitní, což se o první půli nedá říct. To jsme byli pasivní a nechali jsme Kopřivnici zakončovat z volných pozic. Výborný výkon navíc podal i Víťa Pyško,“dodal.

Pět minut před koncem dostal červenou kartu hostující Strack, pak ale proměnil dva sedmimetrové hody Chudoba a Frýdek-Místek se dostal do vedení 31:29. Tento stav platil ještě necelých padesát vteřin před koncem, jenže pak se děly věci.

Hokejisté Třince v utkání 22. kola extraligy proti Hradci Králové.
Návrat do čela zařídily hvězdy. Oceláři si opět poradili s Hradcem

Kopřivnice nejprve snížila a poté hostující Mynář při odpískané pasivitě položil míč tak, že jej následně lehce posunul nohou. Za to vyfasoval červenou kartu a na druhé straně dostal možnost sedmičky Donoso, který se nemýlil a vteřinu před koncem vyrovnal.

„Bod bereme. Pořád je to bod z Kopřivnice, kde se nevyhrává. Navíc v poslední době naše výsledky v Kopřivnici vypadaly katastrofálně. Proto bod bereme, i když nešťastný konec nás mrzí,“uzavřel dramatické derby Valo.

KH ISMM Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:31 (18:15)

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 – 7/7. Vyloučení: 8:7. Přímá ČK: Strack, Mynář (oba F-M). Bez diváků.

Frýdek-Místek: Pyško, Cáb, Marenčák – Sklenák 8, Petrovský, Gřešek 1, Chudoba 10/7, Bureš 3, Strack 4, Choleva 2, Mlotek, Mazur, Musálek, Ondrušík 2, Mynář 1, Hustopecký. Trenér: Valo.

Třinec jede. V sobotu vyhrál už počtvrté v řadě.
Vítězná série pokračuje. Třinec porazil i Ústí nad Labem