Frýdecko-místečtí házenkáři půjdou do nové sezony s novým trenérem. V loňské sezoně se ujal taktovky Lubomír Kavka, kterého po roce opět vystřídá v trenérské funkci Martin Strnadel (ten u týmu působil v předminulé sezoně, pozn. red.). V roli vedoucího mužstva bude nadále působit Petr Mazur.

Hráči se poprvé po dovolené sešli ve středu 1. července, kdy proběhly s klubovým vedením a novým koučem pohovory o tom, kdo v nadcházející sezoně bude dres Frýdku-Místku oblékat. „Do nové sezony jdeme s tím, že chceme sázet převážně na vlastní odchovance, jelikož klubu nadále chybí generální sponzor. Řada z hráčů má však své civilní zaměstnání, takže jsme obdrželi i zamítavé stanoviska,“ prozradil trenér SKP Martin Strnadel. Fanoušci házené tak již ve frýdecko-místeckém dresu neuvidí například brankáře Alexandra Šoltése, který se přestěhoval za rodinou do Prahy. V bílo-černém drese nenastoupí ani Radek Bajgar, který pravděpodobně zamíří do sousední Kopřivnice. „Naopak u nás zůstávají Ondřej Meca z Polanky a Jaroslav Dyba z Ostravy. V těchto dnech jsou u nás na zkoušce Mecův bratr Roman a také Ondřej Štěpánek z Ostravy. Ten již před časem u nás štěstí zkoušel, ale angažmá mu tehdy nevyšlo,“ dodal Strnadel. Další novou tváří by se mohl stát levoruký Jiří Bednárek, který naposledy působil v zahraničních nižších soutěžích. „Momentálně trénuje osmnáctka hráčů,“ řekl trenér Frýdku-Místku. Takovou perličkou na dortu mohl být vlastní odchovanec Vojtěch Petrovský, ten nakonec bude opět hrát v drese karvinského rivala. „Naskytla se šance, že by Vojta za nás hrál, ale finanční situace nám to zkrátka nedovolí,“ smutnil kouč Frýdku. Ten své ovečky momentálně prohání kondiční přípravou. „Prozatím kluci jen běhají a posilují. Začátkem srpna proběhne pak krátké soustředění v domácích podmínkách a postupně budeme přecházet na tu herní stránku,“ prozradil Strnadel.

Házenkáři SKP Frýdek-Místek tak k prvnímu přípravnému střetnutí vyběhnou v pátek 31. července v Zubří (soupeř v úvodním kole Zubr extraligy, pozn. red.). „Dále bychom se měli utkat dvakrát s Hranicemi, poté s polskými Piekary, Karvinou či Povážskou Bystricí. Zúčastníme se také dvou turnajů, a to v Bystřici pod Hostýnem a tradičně v Kopřivnici,“ přiblížil krátce plán herní přípravy Martin Strnadel.