„Na jednu stranu víme, co od nich můžeme čekat. Hráli jsme letos proti sobě už třikrát. Jsme si vědomi, že když s nimi budeme držet vyrovnaný stav až do koncovky, dostaneme je pod tlak. V posledním zápase se nám to bohužel dařilo jen do padesáté minuty (to byl stav 19:19, pozn. red.), pak nám Plzeňští odskočili na šest branek," naznačil možnou cestu k úspěchu frýdecko-místecký brankář Vít Pyško.

Ten i v letošní sezoně podává stabilní výkony a patří tak společně s kanonýrem Vojtěchem Petrovským k velkým oporám Frýdku. „Na play-off se už všichni moc těšíme, nálada je v týmu výborná," komentoval momentální rozpoložení frýdecko-místeckého celku Pyško.

Po skončení základní části měly všechny týmy dvoutýdenní přestávku. Tu využil každý po svém. „První týden jsme pojali tak trochu odpočinkově. Házenou jsme vynechali, kluci si zahráli spoustu jiných sportů. V tomto týdnu jsme se už ale připravovali naplno," řekl kouč eskápéčka Aleš Chrastina. „Plzeň je nejtěžší možný soupeř, kterého jsme v play-off mohli dostat. I proto jsme se v přípravě zaměřili na všechno. Domácí nastoupí v plné síle, takže nás tam nečeká nic lehkého. Je to ale play-off, jiná soutěž, pokusíme se určitě Plzeň potrápit," dodává Chrastina.

Plzeň je úřadujícím šampionem a i v letošní sezoně ukázala svou sílu, když základní část vyhrála se čtyřbodovým náskokem na druhé Zubří. „Jsou hodně silní. Kromě Milana Škvařila, mají velkou údernou sílu na spojkách, kde největší nebezpečí hrozí od Michala Tonara a Petra Linharta. Když k tomu připočtu ještě kvalitu brankáře Radka Motlíka, bude těžké Plzeň překonat. Každopádně se pokusíme překvapit a postoupit do semifinále," slíbil krátce před odjezdem na západ Čech Vít Pyško.

Čtvrtfinálová série začne v Plzni v sobotu ve 20 hodin, odveta je pak na pořadu v neděli od 18 hodin. (sch, js)