Utkání začalo jako na houpačce. Dukla, která po změně na trenérském postu nabývá na formě, se na severu Moravy brzy ujala čtyřbrankového vedení (1:5). Domácí však po oddechovém čase zabrali a podobnou šňůrou dokázali vývoj střetnutí zvrátit na svou stranu.

Závěr poločasu týmu SKP nevyšel. Dukla z vyrovnaného stavu 9:9 odskočila, po změně stran navíc ještě další dvě branky přidala (9:13). Od té chvíle si již Pražané vedení udrželi a zaslouženě vyhráli.

„Dnes jsme dali příležitost všem hráčům z lavičky. Byla to pro nás spíš taková příprava na novou sezonu. Na hřišti byla Dukla v proměňování šancí daleko úspěšnější. V tom byl mezi námi dnes velký rozdíl," hodnotil utkání domácí kouč Aleš Chrastina.

Domácí fans se neloučili pouze s letošní sezonou, ale také s odchozími hráči Jaroslavem Dybou a Davidem Kalousem. „Doufám, že už nás žádné ztráty nepostihnou. Zvláště ztráta kanonýra Dyby je pro nás citelná. Co se týče nových hráčů, tak tady bych ještě nechtěl být konkrétnější. Vše je momentálně v jednání, nerad bych něco jen naznačoval," dodal ještě Chrastina.

Sezonu zakončí frýdecko-místečtí házenkáři v neděli 25. května na palubovce mistrovské Plzně. Utkání začíná v 10.30 hodin.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – DUKLA PRAHA 17:26 (9:11)
Nejvíce branek Dukly: Šůstek 8/4, Syřínek 5, Kotrč 4.
Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Vyloučení: 5:5, sedmičky: 6/5 – 5/4, diváci: 432.
Frýdek-Místek: Šoltys, Pyško – Gřešek 1/1, Rajnoha 1, Klaban, Pomichálek, Mynář, Kichner 2, Hečko, Dyba 6/4, Vacula 2, Kalous 2, Strack 3. Trenér: Aleš Chrastina.

Další utkání 9. kola nadstavbové části: Ronal Jičín – Město Lovosice 27:27, Cement Hranice – Talent Plzeň 28:23, Sokol Přerov – KH Kopřivnice 33:28, HC Zlín – KP Brno 29:26.