Házenkáři Frýdku-Místku prohráli čtyři zápasy v řadě. Naposledy padli s Maloměřicemi, proti nimž předvedli hodně špatný výkon. „Ten zápas mě bude strašit do konce sezony. Bylo to hrozné, ještě jednou se za to našim fanouškům omlouvám,” uvedl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

O to více házenkáři Frýdku-Místku potřebovali v nedělním duelu s Jičínem zabrat a to se jim povedlo. Ve vyrovnaném zápase i díky osmi gólům Chudoby a desíti zásahům Petrovského vyhráli 28:26. „Čekal jsem těžký zápas, což se potvrdilo,” prohlásil po zápase Valo.

Na začátku druhé půli domácí vedli už o pět branek, koncovka utkání se ale změnila v drama. Zápas navíc nedohrál hostující Kastner, který dostal přímou červenou kartu poté, co ze sedmimetrového hodu trefil do hlavy brankáře Marenčáka.

Podle trenéra Vala utkání rozhodly detaily. „I když naše hra byla chvílemi utrápená, tak kluci dřeli, makali a to rozhodlo,” dodal slovenský trenér, který věří, že se jeho svěřenci od tohoto výkonu zase odrazí nahoru. „Kluci si dokázali, že házenou umí. Věřím, že nás to nakopne a že to z nás zase spadne. Bylo to důležité vítězství” věří Valo.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC RONAL Jičín 28:26 (15:13)

Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/1. Vyloučení: 5:6 (z toho přímá ČK Kastner). Bez diváků.

Frýdek-Místek: Pyško, Marenčák - Güttler 2, Hrachovec, Hustopecký 1, Choleva 2, Chudoba 8/3, Sklenák 1, Ondrušík, Musálek, Mazur 1, Mynář 1, Strack, Bureš 1, Gřešek 1, Petrovský 10. Trenér: Valo.