Svěřenci trenéra Aleše Chrastiny pak výhru pečetili v poslední čtvrtině. V průběžné tabulce patří Frýdeckým třetí příčka za stoprocentními Hranicemi a Jičínem.

„Myslím si, že z naší strany to bylo dobře odehrané utkání. Měli jsme však jeden velký problém a to bylo neproměňování šancí, kvůli tomu jsme v prvním poločase prohrávali. Naštěstí se to ve druhém poločase zlepšilo, i když ne úplně stoprocentně, ale dotáhli jsme utkání do vítězného konce," hodnotil vítězný duel domácí trenér Aleš Chrastina. „Zápas jsme začali dobře, vedli jsme o pět gólů a měli jsme šanci zvýšit na šest. To se nám nepodařilo a nechali jsme si dát dva nebo tři jednoduché góly a soupeř byl vzápětí na dostřel. Ve druhém poločase jsme ještě dokázali držet výsledek na remízu, ale neproměňovali jsme šance. Navíc jsme přišli i o Pavla Chroustovského, který si udělal něco s rukou, takže jsme neměli takový počet hráčů, kteří by utkání dotáhli do vítězného konce," dodal lovosický kouč Vladimír Šuma.

V dalším kole zajíždí frýdecko-místečtí házenkáři do nedaleké Karviné. Utkání 4. kola se hraje v neděli 27. září od 10.30 hodin.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – MĚSTO LOVOSICE 27:24 (12:13)

Nejvíce branek: Petrovský 7/1, Kichner 5, Strack a L. Rajnoha po 3 - Bouček 8/2, Motl 7/2, Landa 3. Rozhodčí: Bečička - Bubeníček. Sedmičky: 3/2:4/4. Vyloučení: 4:4. Diváci: 456.

Další utkání 3. kola: KP Brno – Baník Karviná 26:30, Dukla Praha – KH Kopřivnice 29:27, Tatran Litovel – HC Zlín 22:16, Ronal Jičín – Talent Plzeň 24:20, Gumárny Zubří – Cement Hranice 26:30