Hráči SKP se brzy ujali čtyřgólového vedení, které si udržovali až do samého závěru prvního poločasu. Tam ale dovolili domácím zkorigovat pro ně nepříznivě vyvíjející duel na 16:19. Pokud vstup do utkání vyšel lépe hostům, tak po změně stran tomu bylo naopak. Hranice úvodní desetiminutovku zvládly lépe a rázem se dostaly do vedení 21:20. Chrastinovi svěřenci si ještě jednou vzali vedení zpět (25:26), na srdnatě bojující domácí celek to ale nakonec nestačilo. „V prvním poločase jsme hráli rychlou házenou s efektivní koncovkou. Náš výkon jsme podpořili dobrou obranou, ovšem ve druhém poločase jsme se přizpůsobili hře soupeře. Hráli jsme pomaleji, polevili v koncentraci a Hranice sami vrátili do zápasu. Po změně stran jsme se střídali se soupeřem ve vedení. Nakonec jsme bohužel prohráli, ale nedá se říct, že by nás Hranice předčily. Vyhrál spíše šťastnější než lepší tým," řekl k zápasu hostující trenér Aleš Chrastina. „Úvod nám nevyšel, prohrávali jsme o čtyři, pět gólů. Nevím, čím to je. Myslím ale, že jsme se na konci prvního poločasu chytli, ukázali jsme si, že v obraně musíme být agresivnější. V poločase jsme si řekli, že do toho musíme jít po hlavně. Kluci bojovali za cementářské srdíčko a dotáhli zápas do vítězného konce. Potřebovali jsme tohle vítězství, věřím, že teď nás to zvedne. Víme, co musíme hrát, jak musíme být nastartovaní v každé sekundě zápasu," hodnotil utkání domácí trenér Libor Hrabal.

V následujícím kole narazí házenkáři Frýdku-Místku v domácím prostředí na nováčka soutěže z Nového Veselí. Duel 9. kola se odehraje již v pátek 28. října od 17 hodin v místecké hale u 6. ZŠ.

CEMENT HRANICE - PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK 31:29 (16:19)

Nejvíce branek Hranic: Horut 10/4, P. Magrla 7, Čadra 6. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmičky: 3/3 – 0/0. Vyloučení: 2:3. Diváci: 155.
Frýdek-Místek: Marenčák, Štolcar – L. Rajnoha 3, Pomichálek 3, Horáček 3, Klaban 1, Petrovský 8, Bosák, J. Rajnoha, Gřešek 2, Dyba 6, Vacula, Kichner 3. Trenér: Aleš Chrastina.
Další utkání 8. kola: Dukla Praha – Ronal Jičín 27:22, Tatran Litovel – Handball Brno 24:29, Nové Veselí – KH Kopřivnice 27:22, HC Zubří – HCB Karviná 32:25, Talent Plzeň – Město Lovosice 29:24.