Mužem zápas se stal zuberský Tomáš Řezníček, který dal dvanáct branek, tedy více než třetinu svého týmu. Domácí po výborném startu do extraligy stagnují a pouze jedinkrát dokázali proti Gumárnám vyrovnat (8. minutě na 2:2). Poté Valaši svůj náskok navyšovali do přestávky až na šest gólů. Domácí se v polovině druhého dějství vzepřeli a přiblížili se na dostřel tří branek. Závěr však vyzněl pro Zubří. „Bylo to zdařilé utkání. Kluci příkladně bojovali, hráli jako tým," vypozoroval Titkov. „V naší obraně se objevovaly individuální chyby, propadali jsme v situacích jeden na jednoho. Hosté měli výborného gólmana, my jsme měli slabé střelce," doplnil domácí trenér Aleš Chrastina.

Náladu si budou chtít domácí spravit v dalším kole, kdy v pátek 23. října hostí od 19 hodin celek KP Brno.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – HC ZUBŘÍ 24:34 (9:15)

Nejvíce branek Zubří: Řezníček 12/1, Reček 5, Douda, Šustáček po 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 499.
Frýdek-Místek: Pohludka, Štolcar – Bosák 2, Klaban 4, Pomichálek, J. Rajnoha, Meca 3, Mynář 3, Petrovský 6/1, Gřešek 1, Vacula, Toms, Kichner, Barvík, Strack 4, Krahulík 1. Trenér: Aleš Chrastina.
Další utkání 7. kola: Plzeň – Lovosice 36:28, KP Brno – Kopřivnice 28:23, Litovel – Hranice 23:34, Jičín – Dukla 21:27, Zlín – Karviná 18:27.