Dvůr Králové – Frýdek-Místek 19:18 (6:7)

Výsledek 6:7 po prvním poločase se v extralize opravdu nevidí. Domácí házenkáři vedli v 18. minutě 6:3, ale pak upadli do obrovské střelecké krize a sedmou branku přidali až za dalších 18 minut! Ovšem ani hosté zrovna v sobotu neoplývali střeleckou formou, a proto byl ve 36. minutě stav 7:8.

Celý druhý poločas Dvoráci prohrávali, sedm minut před koncem utkání o tři branky - 14:17. Dvěma individuálními akcemi se však prosadil Kulháneka a v 55. minutě vyrovnal Tesař na 17:17. Šest set padesát diváků (!) ve Strži šílelo a hnalo Dvůr za vítězstvím. To oddálila sedmička Straky - 17:18. Na druhé straně ze stejné herní situace neuspěl Michajlík.

V 58. minutě hosté trefili tyč. Domácí šli do útoku a vybojovali si další sedmimetrový hod. Tíhu okamžiku na sebe vzal mladík Kastner a proměnil - 18:18. Útočnou akci soupeře Dvoráci ubránili a trenéři Hracha a Šulc si vzali oddechový čas.

Běžela poslední minuta utkání. Obléhaní moravského brankoviště ukončil Strakův faul na Kloučka při střelbě. Další sedmička a Kastner opět úspěšný - 19:18! Hostům zbývala půl minuta na poslední akci. Míč jim však vypíchl Tesař, a tak se k závěrečné střele ani nedostali.

Fakta – rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Vyloučení: 4:7. Sedmimetrové hody: 6/3 – 1/1. Diváci: 650. Sled branek: 0:1, 3:2, 6:3, 6:8, 7:11, 10:11, 12:15, 14:17, 17:17, 17:18, 19:18.

1.HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník – Gogolák, Kotík, Bělohlav, Fiedor 1, Kulhánek 6, Hracha, Železňák, Klouček 1, Michajlík 1/1, Zelinka 2, Tesař 2, Kastner 6/2.

SKP Frýdek-Místek: Štolcar – L. Petrovský 2, Straka 4/1, Pavlík 1, Štěpánek 2, Bednárek 1, Aspridis, Dyba 5, Vacula, Hes, Holbein 1, Skála, Hojník 2.

Další výsledky - 19. kolo: Třeboň - Přerov 30:26 (16:13), Plzeň - Zubří 21:29 (10:17), Kopřivnice - Karviná 23:33 (13:19), Jičín - Dukla Praha 19:20 (8:9), Hranice - Lovosice hraje se v neděli.