Do pohárového utkání vstoupili sice lépe domácí hráči, kteří se brzy ujali vedení 2:0. Poté ale začal vedoucí celek extraligové tabulky potvrzovat roli favorita. V 10. minutě otočili Západočeši vývoj zápasu ve svůj prospěch a první poločas nakonec vyhráli 15:11. Po změně stran Frýdek náskok Plzně stáhl na dvě branky (16:18), další drama už ale hosté nepřipustili. Svému hostiteli odskočili na 29:22 a utkání v poklidu dovedli k zaslouženému vítězství. „Jsem rád, že tým ukázal vůli po vítězství a postupu. Na druhou stranu ale náš výkon nebyl ještě optimální," přiznal po zápase plzeňský kouč Martin Šetlík.

Talent se ve Frýdku opíral o své velké opory. Vždyť kanonýr Škvařil a trojice reprezentantů Linhart, L. Petrovský a Šindelář nastříleli dohromady dvacet gólů svého celku. „I když jsme se na hru Plzně důkladně připravovali, tyhle hráče jsme pokrýt nakonec nedokázali. Soupeř vyhrál zaslouženě, k postupu mu blahopřeji," uznal sportovně domácí lodivod Aleš Chrastina.

V semifinále Českého poháru, které se hraje na jeden zápas, čeká házenkáře Plzně jeden tým z trojice Lovosice, Zubří, Hranice. O soupeřích rozhodne los, semifinále je na programu ve středu 25. února. Finále Českého poháru se potom hraje na dvě utkání, to první se uskuteční ve středu 18. března a odveta proběhne o víkendu 21. až 22. března.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – TALENT PLZEŇ 24:30 (11:15)

Nejvíce branek Plzně: Škvařil 6, L. Petrovský 5, Šindelář 5, Linhart 4.
Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmičky: 7/6:2/1. Vyloučení: 6:9 (ČK: Horký). Diváci: 328.
Frýdek-Místek: Pyško, Marenčák, Šoltés – Bosák 1, Klaban 3, Pomichálek, Mynář 1, V. Petrovský 6/1, Unger, Hečko 1, Gřešek, Petřík 4, Vacula 2, Kichner 6/5, L. Rajnoha, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina.
Další čtvrtfinálové zápasy: Město Lovosice – Dukla Praha 30:24, HC Zlín – HC Zubří 24:30, Cement Hranice – KP Brno 33:26. (sch)