DVŮR KRÁLOVÉ - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 26:22 (11:13)

V úvodním barážovém duelu dokázali domácí házenkáři Dvora Králové porazit dosud extraligový tým Frýdku-Místku o čtyři branky. To znamená, že eskápečko musí v nedělní odvetě zdolat svého soupeře o pět branek, popřípadě i o čtyři, ale to by Frýdečtí museli dát nejméně 26 branek.

„Zatím jsme v poločase. Ve Frýdku to bude určitě těžší,“ ví moc dobře dvorský trenér Karel Hracha st., který před časem působil právě ve Frýdku-Místku. „Šance jsou pořád stejné, je to padesát na padesát. Čtyři góly mohou být málo, ale i hodně,“ dodal jeho protějšek, Lubomír Kavka. Každopádně rozdíl v náladě obou stratégů po úvodní bitvě byl zjevný na první pohled. Domácí kouč s úsměvem ve tváři chrlil slova chvály na bojovný výkon hráčů, hostující vůdce lomil rukama nad žalostnou koncovkou střelců.

V celku Frýdku-Místku si svůj vysoký standard udržel jen Petrovský. Posila z Karviné svými góly držela frýdecko-místecký tým ve hře. Sám ovšem na všechno nestačil. Ostatní jeho spoluhráče ze hřiště vymazal dobře chytající gólman Babčaník.

Eskápečko se v nedělní odvetě (hraje se v 17 hodin v tělocvičně 6. ZŠ v Místku) nemůže spoléhat jen na střeleckou potenci Petrovského, vždyť kanonýři Kolmajer s Hesem dali ve Dvoře Králové shodně po jedné brance, a to je hodně málo. Chlapi, seberte se a dokažte všem frýdecko-místeckým fanouškům, že umíte v pravé chvíli zabrat.

Vyloučení: 3:9 (ČK: 60. Voňka), sedmičky: 4/2 – 3/1, diváci: 620, rozhodčí: Kavulič - Skružný. Nejvíce branek Dvora Králové: Fiedor 8/1, Hracha 5/1, Groh 4, Kotík 3.

SKP Frýdek–Místek: Šoltés, Pohludka – Meca 2, Petrovský 9/1, Bajgar 2, Novák, Kolmajer 1, Horáček 1, Dyba 1, Vacula 2, Hes 1, Holbein 1, Skála 2, Krupa. Trenér: Lubomír Kavka.

Kam dál? Házenkáře čeká nejdůležitější zápas sezony