Za účasti šesti nejlepších žákovských celků v republice se v hale pražské Dukly uskutečnilo závěrečné fi nále Žákovské ligy. „Musím říct, že Dukláci se republikových přeborů zhostili na jedničku. V Hostivicích, kde se hrálo, vyrostl nový moderní sportovní areál s ubytovací kapacitou, restaurací, rehabilitační linkou a také házenkářskou halou," chválil pořadatelský klub trenér Martin Strnadel.

Vyvrcholení Žákovské ligy se kromě pořádající Dukly Praha a házenkářů SKP Frýdek-Místek dále zúčastnili: TJ Nové Veselí, HCB Karviná, Sokol Ostrava a TJ Baník Most. „Do Prahy jsme odjížděli s tužbou umístit se na medailových pozicích. To nám bohužel nevyšlo," smutnil po návratu domů Strnadel. Frýdečtí na úvod finálového dne nastoupili proti ostravskému Sokolu. „Bohužel jsme utkání zahráli velice špatně a prohráli jsme 11:18. Raritou byl už poločasový výsledek 2:6. Vůbec se nedařilo našemu nejlepšímu střelci Vojtovi Havránkovi, kterého nervozita zřejmě svazovala natolik, že nedal ani gól," řekl frýdecký kouč.

Také ve druhém střetnutí tým SKP prohrál, když tentokrát nestačil na celek Karviné 21:30. „Po těchto dvou porážkách muselo dojít na takzvané mytí hlav. Klukům jsme museli objasnit, kde a proč jsou, koho vlastně reprezentují. Snad i tahle důraznější domluva měla vliv na to, že jsme vzápětí porazili Most 16:11," radoval se z první výhry ve finále Strnadel. Frýdek se po prvním úspěchu rázem opět dostal do boje o medailová umístění, jenže přišla nečekaná porážka s Novým Veselím 21:25 a naděje byly ty tam. „V posledním utkání jsme nastoupili proti domácím, kteří turnajem procházeli bez ztráty kytičky. Chlapci se drželi statečně, ale nakonec mistrovi podlehli po vyrovnané bitvě 17:21. Na závěr mohu konstatovat, že závěrečný turnaj nabídl velice pohlednou a rychlou házenou. My jsme odehráli pět utkání, ve kterých jsme třikrát hráli na hranici svého maxima. Bohužel v celkovém projevu nám vázla obranná fáze a také výkony brankářů byly podprůměrné. Naopak se dařilo Renému Pitrovi, který si ale ještě musí uvědomit, že výborného sportovce nedělají jen výkony na palubovce, ale i mimo ni. Vojta Havránek se nakonec probudil a odehrál solidní turnaj. Ostatní chlapci bohužel nechali formu doma, ale to nic nemění na tom, že skončili pátí v republice. Všem hráčům, ale i rodičům, kteří neváhali a do Prahy přijeli a povzbuzovali, patří velké díky," dodal ještě Martin Strnadel.

Pátou příčku v drese SKP Frýdek-Místek vybojovali: Zdeněk Verlík, Vojtěch Havránek, Dominik Stříž, Radek Körmendy, René Pitr, Lukáš Feike, Tomáš Beňo, Filip Žílavý, Jakub Šimek, Šimon Fritéz, Richard Blahut, Jakub Češek, Ivo Hanák, Jakub Verlík a trenér Martin Strnadel.