Zatímco borci Pepina museli o postup do vyřazovacích bojů bojovat až do poslední chvíle, karvinští mistři bojovali do posledního kola o udržení první pozice. Po „zářezu“ v Lovosicích se jim nepovedlo první místo udržet, přeskočila je Plzeň a baníkovci tak ve čtvrtfinále změří síly se sedmým Frýdkem-Místkem s bývalým úspěšným trenérem Karviné Jiřím Kekrtem.

„Chtěli jsme do vyřazovacích bojů z vedoucí pozice, nestalo se. Musíme se tedy připravit na Frýdek, což je derby a v něm se rozdíly mažou. Play off je úplně jiná soutěž, vše začíná nanovo. Frýdek nám určitě nedá nic zadarmo,“ uvědomuje si trenér baníkovců Marek Michalisko.

Nálepku vysokého favorita ze svého celku však sotva sejme. „Jistě, máme nejvyšší cíle, takže favorité jsme, ale ten rozdíl pěti příček v tabulce už teď nic neznamená. Musíme se připravit na vše,“ dodal Michalisko.

„Základní cíl, kterým byl postup do play off, jsme si splnili. I když jsme chtěli do vyřazovacích bojů postoupit z lepšího místa,“ připustil předseda frýdecko-místeckého klubu Lubomír Kavka.

„Pokles v tabulce během jarní části byl zapříčiněný i tím, že se nám dlouhodobě zranili tři klíčoví hráči základní sestavy (Stržínek, Klaban a Mynář – pozn. aut.),“ dodal.

Jak vnímá nadcházející sérii s krajským rivalem? „Karviná a Plzeň jsou družstva, která v základní části svou výkonností převyšovala všechny ostatní celky. Proto je Karviná favoritem i této série, ale my se budeme snažit co nejvíce ji znepříjemnit její úlohu. Na zápasy už se všichni těšíme,“ vzkázal do Karviné kouč Orlů Jiří Kekrt. Ten si přeje, aby diváci viděli atraktivní střetnutí, která s sebou derby přinášejí, a aby se hráči vyvarovali jakýchkoliv záludností.

Program série:

Sobota 23. března (18.00): HCB Karviná – Pepino SKP Frýdek-Místek (1. zápas)

Neděle 24. března (10.30): HCB Karviná – Pepino SKP Frýdek-Místek (2. zápas)

Sobota 30. března (17.00): Pepino SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná (3. zápas)

Neděle 31. března (17.00): Pepino SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná (případný 4. zápas)

Sobota 6. dubna (18.00): HCB Karviná – Pepino SKP Frýdek-Místek (případný 5. zápas)