V posledních vzájemných zápasech vždy platilo pořekadlo „Můj dům – můj hrad“. Oba týmy totiž v domácím prostředí body nepouštěli. Právě tuto sérii chtěli Kekrtovi svěřenci na jihu Čech změnit.

Od počátku bylo střetnutí značně vyrovnané, hosté se poprvé dostali do vedení až ve 13. minutě, kdy brankáře Schamse překonal Kichner (4:5). Krátce nato skórovali Unger s Hesem a domácí lavička si musela vzít oddechový čas. Poté si Frýdečtí udržovali mírné vedení, ale na začátku druhé půle srovnal domácí Mošovský na 14:14.

Začínalo se tedy nanovo. Hosté ještě ve 38. minutě utekli na rozdíl dvou branek, ale nadšeně bojující domácí házenkáři o pět minut později vedli již 19:18. V té chvíli neváhal s oddechovým časem ani frýdecko-místecký kouč Jiří Kekrt. Pauza ale paradoxně pomohla spíše hráčům Třeboně, kteří zásluhou Loskota, Kotlaby a Mošovského zvýšili své vedení na rozdíl čtyř branek. V té chvíli to už s hosty nevypadalo vůbec dobře. Třeboňští si své vedení pak pohlídali až do samého závěru střetnutí a zaslouženě se tak mohli radovat vůbec z prvního vítězství v letošní sezoně. „Byl to jeden z nejostudnějších výkonů, který jsem s tímto týmem za dobu, kterou tady trénuji, zažil,“ zlobil se na své svěřence krátce po utkání hostující trenér Jiří Kekrt.

„Pořád je to z naší strany výkon jako na houpačce. Jednou kluci zahrají tak, že člověk žasne, a pak se na druhou stranu nestačí vůbec divit. Dnes to byly hlavně špatné individuální výkony, hlavně po změně stran,“ doplnil frýdecký kouč. A to ještě dokázal brankář Šaňo Šoltés zlikvidovat domácím borcům tři sedmimetrové hody.

„Ty sedmičky jsou určitě plus, ale padly tam i takové góly, které zkrátka padnout nemusely. To ale nebyl problém našeho brankáře, spíš to byl problém naší hry v poli,“ uzavřel hodnocení zklamaným hlasem Kekrt.

Házenkáři Frýdku-Místku budou mít možnost na reparát v domácím prostředí, kdy v neděli 19. února hostí v televizním utkání od 10.15 hodin celek jičínského Ronalu. „Těžko říct, co od nedělního utkání očekávat. Pro nás je každé utkání jiné. Je to jako noc a den. To je ale mentalita tohoto manšaftu, který nedokáže ze sebe dostat to, co v něm je,“ myslí si frýdecký trenér.

LÁZNĚ TŘENOŇ - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 30:24 (13:14)

Nejvíce branek Třeboně: Mošovský 8, Kotlaba 6, Kubík 5, Měchura 4

Rozhodčí: Halada – Pavlát, vyloučení: 1:3, sedmičky: 3/0:4/4, diváci: 150. Průběh utkání: 2:1, 4:3, 4:7, 7:8, 9:9, 11:13, 14:14, 17:17, 22:18, 24:20, 25:22, 29:2

Frýdek-Místek: Pyško, Šoltés – O. Meca 1, R. Meca 1, Drozd, Unger 3, Dyba 1, Vacula 1, Hes 7/4, Majer, Holbein 2, Hladký 2, Petřík. L. Petrovský 2, Kichner 4. Trenér: Jiří Kekrt

Další výsledky 16. kola:

Dukla Praha – Sokol Přerov 29:17, KP Brno – Ronal Jičín 20:32, KH Kopřivnice – Město Lovosice 22:37, Cement Hranice – HCB Karviná 26:28. Utkání HC Zubří s Talentem Plzeň se odehraje až ve středu 7. března.