SKP FRÝDEK-MÍSTEK – HK KRÁLOVO POLE 38:22 (19:11)

Domácí nastoupili proti Brnu již s uzdraveným Michalem Vaculou (po operaci kolene, pozn. red.) a také s čerstvou posilou, bývalým českým reprezentantem, Richardem Hladkým. Hostům naopak citelně chyběla střední spojka Viktor Hastík. Po úvodním oťukávání, kdy ve 12. minutě svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 7:7, zlomili domácí házenkáři definitivní odpor mezi 13. a 22. minutou. To svěřenci trenéra Kekrta nasázeli svému soupeři deset branek v řadě, takže rázem SKP vedlo 17:7.

Svůj náskok si pak domácí po změně stran nejen že udržovali, ale postupně i navyšovali. Frýdek tak zdolal nováčka nakonec o šestnáct branek. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Unger, který hostujícího gólmana zatížil devíti zásahy.

V dalším kole Zubr extraligy se házenkáři Frýdku-Místku představí v sobotu 12. února na palubovce pražské Dukly.

Nejvíce branek Brna: Jung 4/4, Křibík 3, Mrnuštík 3, Ondráček 3. Rozhodčí: Nesvadba - Simu, vyloučení: 5:2, sedmičky: 2/1 – 7/4, diváci: 490.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pyško – L. Petrovský, O. Meca, R. Meca 1, Drozd 1, Unger 9, Dyba 4/1, Vacula 3, Hes 7, Majer 1, Holbein 5, Hladký, Hojník 7. Trenér: Jiří Kekrt.

Další výsledky 16. kola: KH Kopřivnice – Zubří 25:28, Ronal Jičín – Dukla Praha 18:24, Lovosice – HCB Karviná 37:25, Hranice – Plzeň 28:24, Přerov – Třeboň 34:30.