MĚSTO LOVOSICE - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 29:28 (10:18)

Bývalí Frýdečáci Milan Berka a Míla Krahulík se mohou po víkendovém utkání jen smát. Jejich tým totiž s házenkáři Frýdku-Místku prohrával ve 34. minutě rozdílem deseti branek (10:20), ani to však hostům nestačilo k bodovému zisku. Tým, který hraje v letošní sezoně o záchranu, totiž dokázal i tento vcelku luxusní náskok promrhat. „Tohle bylo utkání, které se už nebude opakovat. Sám nevím, jak se nám to povedlo," krčil rameny upocený, ale šťastný trenér Lovosic Vojtěch Srba.

A přitom když se podíváte do tabulky, mělo být střetnutí jasnou záležitostí domácího celku. Zápas střelecky sice otevřel domácí Motl, ale pak se režie ujal podceňovaný tým z Frýdku. V brance zářil Šoltés, když první tři sedmičky domácích za svá záda nepustil. První poločas tak skončil 10:18 pro Frýdek.

Po změně stran domácí zoufalství ještě vyvrcholilo. Ve 34. minutě totiž hosté vedli dokonce 10:20! Následně v brance Adamíka vyměnil Šálek a ten začal ve své svatyni doslova čarovat. Co předváděl v první půli Šoltés Lovosicím, teď i s úroky vracel právě Šálek. Střelecky se začalo dařit domácím mladíkům Sýkorovi s Jonášem a brankový odstup se začal snižovat. V 58. minutě už Berka poslal svůj tým do vedení a zanedlouho domácí slavili důležité vítězství 29:28. „Vyloženě jsme se vítězství zalekli. V závěru druhého poločasu to byla z naší strany chodící házená. To, co nám šlo v první půli, se po změně stran úplně vytratilo. Je neskutečné, co my dokážeme ztratit," kroutil hlavou po utkání frýdecko-místecký asistent trenéra Petr Mazur.

Také v duelu 21. kola nejvyšší soutěže házenkářů se hráči SKP Frýdek-Místek představí na palubovce svého soupeře. V sobotu 9. března hrají svěřenci trenéra Aleše Chrastiny od 18 hodin v Plzni.

Nejvíce branek Lovosic: Sýkora 7, Jonáš 6, Berka 4.

Rozhodčí: Halada - Točík. Vyloučení: 5:1, sedmičky: 4/1:1/1. Diváci: 650.

Průběh utkání: 1:0, 2:4, 5:8, 7:15, 10:20, 14:21, 18:24, 22:26, 27:27.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pohludka, Marenčák – Klaban 1, Komárek, Petřík 3, Kichner 6, Unger, Dyba 2, Vacula, Hes 8/1, Kalous 4, Hladký 4. Trenér: Aleš Chrastina.

Další výsledky 20. kola: KH Kopřivnice – Dukla Praha 23:29, HC Zubří – HCB Karviná 29:26, Ronal Jičín – Talent Plzeň 22:18, Cement Hranice – Sokol Přerov 32:25, KP Brno volno.