Pohled na extraligovou tabulku napovídá, že házenkáři SKP Frýdek-Místek budou i v letošní sezoně pravděpodobně hrát ve skupině o udržení. Více napoví až závěrečná kola, ve kterých si to celky ze spodní části tabulky rozdají převážně mezi sebou. Relativně nejhůře se zdají být na tom hráči Přerova, kteří mají doma silné celky (Dukla, Lovosice a Jičín) a naopak venku zajíždí do Dvora Králové, Třeboni a Frýdku. Nejlépe by z této pětice mohli vyjít házenkáři z jihu Čech, kteří ze šesti kol hrají v pěti případech před domácím publikem.

Házenkáře SKP čeká také několik veledůležitých zápasů. „Pro nás budou velice důležité střetnutí s Jičínem, Dvorem Králové a Kopřivnicí. Závěr soutěže určitě nebude jednoduchý, ale musíme bojovat,“ řekl asistent trenéra SKP Petr Mazur.

Frýdecko-místečtí vstoupili do přípravy v pondělí 4. ledna. „Trénovali jsme ale i přes vánoční svátky, ale samozřejmě to nebylo ještě naplno. Do prvního mistrovského duelu sehrajeme šest přípravných zápasů. Chceme se nyní soustředit na to, co po klucích vyžaduje hlavní kouč. Dát do hry více srdíčka a také se naučit jinému stylu obranné fáze. U kluků mi to připadalo, že je to u nich takové bez chuti po vítězství. To musíme u nich nyní nějak zlomit. I proto chceme hrát přátelské zápasy s lepšími, aby kluci neměli pocit žádného podcenění, ale naopak aby šli do střetnutí naplno. V přípravě nám bude bohužel opět chybět brankář Štolcar, který je pracovně v Číně. I proto se s námi zapojí Vít Pyško, na kterém je vidět velká chuť se prosadit. Také jsme uvažovali o posílení na postu spojky, tato varianta nejspíš ale nevyjde,“ prozradil Mazur.

Tým SKP sehraje první přípravné utkání v pátek 8. prosince, kdy se od 18.30 hodin představí na palubovce vicemistra ze Zubří.

KOPŘIVNICE (8. místo – 11 bodů): – Dvůr Králové (V), – Třeboň (D), – SKP FM (V), – Karviná (D), – Dukla (D), – Lovosice (V).

TŘEBOŇ (9. místo – 10 bodů): – Plzeň (D), – Kopřivnice (V), – Dvůr Králové (D), – Přerov (D), – Karviná (D), – Zubří (D).

PŘEROV (10. místo – 5 bodů): – Dukla (D), – D. Králové (V), – Losovice (D), – Třeboň (V), – Frýdek-Místek (V), – Jičín (D).

FRÝDEK-MÍSTEK (11. místo – 4 body): – Jičín (D), – Plzeň (V), – Kopřivnice (D), – D. Králové (V), – Přerov (D), – Karviná (V).

DVŮR KRÁLOVÉ (12. místo – 2 body): – Kopřivnice (D), – Přerov (D), – Třeboň (V), – Frýdek-Místek (D), – Zubří (D), – Dukla (V).