Házená má ve Frýdku-Místku dlouholetou tradici. Největším úspěchem klubu byl zisk mistrovského titulu v roce 2003 a také titul vícemistra České Republiky v letech 1999, 2000, 2001, 2002 a 2005.

Ne všechny roky jsou však vždy úspěšné. Průběh letošního ročníku Zubr extraligy nevychází podle představ ani hráčům, ani klubovému vedení. „Jsme na předposledním místě tabulky, což je pro nás dosti málo. Zejména nám chybí body, které jsme ztratili proti Přerovu, a to jak v domácím prostředí, tak i u nich. Dále nás hodně mrzí porážka u nováčka soutěže v Brně,“ dodal technický vedoucí frýdecko-místeckého klubu Petr Mazur.

Velmi důležitý zápas se odehraje 6. února právě proti Brnu. Toto utkání bude pro frýdecko-místecký celek velmi důležité. „Očekáváme velkou podporu našich věrných diváků,“ doufá v pomoc fanoušků Mazur, který vzápětí ještě dodává: „Nicméně náš tým je mladý a sbírá v extraligové soutěži pod trenérem Jiřím Kekrtem zkušenosti. A jde vidět zápas od zápasu stále lepší herní projev. Doufáme, že v jarní části navážeme na tuto notu a důležitá utkání, která nás čekají, zvládneme a pro Frýdek-Místek uchováme extraligovou příslušnost. “ Házenkáře ale ještě čeká koncem ledna dohrání 15. extraligového kola v Plzni, které se mělo původně odehrát v prosinci.

Přípravu na jarní část soutěže začali házenkáři z kraje nového roku. Tato příprava je rozdělena do několika fází, ve kterých budou házenkáři zdokonalovat fyzickou přípravu, poté dojde i na přípravná utkání proti týmům z Polska, Slovenska a také celky z České extraligy. „Je třeba však umět i odpočívat, a proto bych fanoušky rád touto cestou pozval jménem našeho klubu na Handball bál, který se koná za účasti hráčů extraligy v Kulturním domě Válcoven plechu. Ples se uskuteční v sobotu 15. ledna od 19 hodin. Vstupné je 300 korun a lístky je možné objednat na telefonním čísle 737 248 080,“ uzavřel Petr Mazur.