Házenkáři Zubří ve Frýdku-Místku potvrdili roli favorita, ale na očekávané vítězství se poměrně nadřeli. V prvním poločase byl zápas hodně vyrovnaný, hosty nakopl až úsek mezi 17. a 25. minutou, kdy si vypracovali až šestibrankový náskok. Na větší rozdíl však Valaši odskočit nedokázali a do kabin šli s čtyřbrankovým vedením.

Po změně stran se skóre pohybovalo stále kolem čtyř až pěti branek. „Bylo to stále mírně vypjaté. Měli jsme pořád náskok, ale ten nebyl tak velký, abychom mohli mít klid. V těchto momentech druhé půle nám moc pomohl výkon Milana Maliny v brance,“ hodnotil vítězný souboj trenér Zubří Jiří Mika.

Nejblíže na dostřel favoritovi se Frýdek-Místek dostal na tři branky. „V tento moment bylo velmi důležité, že jsme hned dokázali odskočit zpátky na šest gólů. Je dobře, že jsme se přes tento těžký okamžik dostali a zápas nakonec zvládli,“ dodal Mika.

V dalším kole zajíždí házenkáři Frýdku-Místku do nedaleké Kopřivnice. Derby se hraje v sobotu 1. října od 18 hodin.
SKP FRÝDEK-MÍSTEK – HC ZUBŘÍ 24:29 (13:17)

Nejvíce branek Zubří:
Mika 7, Hanták 6, Dědek 4

Rozhodčí: Horáček - Simu, vyloučení: 1:4, sedmičky: 2/1:3/2, diváci: 374

Frýdek-Místek: Šoltés, Marenčák – L. Petrovský, O. Meca 2, R. Meca 1, Kichner 4, Hečko, Unger 2, Dyba 5, Vacula 1, Hes 7/1, Majer, Holbein 1, Hladký 1. Trenér: Jiří Kekrt.
Další výsledky 3. kola:

Talent Plzeň – Dukla Praha 21:26

Ronal Jičín – KH Kopřivnice 40:28

Lázně Třeboň – KP Brno 23:23

Město Lovosice – Cement Hranice 22:27

HCB Karviná – Sokol Přerov 35:26