„Mrzí nás to. Frýdek byl k poražení. V závěru už jsme měli málo času. Ve výsledku je jedno, jestli prohrajete o gól nebo o deset, je to prohra jako prohra. Věřili jsme, že jsme schopni tentokrát venku uspět. Nezbývá nám, než se dívat dopředu,“ pokrčil po utkání rameny trenér Hranic Libor Hrabal.

I když bylo utkání od samého počátku vyrovnané, deset minut před poločasem vedl tým SKP o čtyři branky (13:9). V té chvíli se zdálo, že mají svěřenci trenéra Jiřího Kekrta zaděláno na vítězství. Jenže hostujícího brankáře Bavlnku nahradil v brance nestárnoucí Kučerka a frýdecko-místečtí házenkáři si s ním dlouho nevěděli rady. I proto nebylo divu, že se poločasový stav obrátil najednou na stranu soupeře (15:18).

„Je to pořád to samé. Náš výkon je hodně odvislý od kvality v defenzívě. V první půli naše obrana nepracovala moc dobře, protože jsme obdrželi osmnáct branek, a to je hrozně moc,“ viděl hlavní příčiny poločasového nezdaru kouč Frýdku-Místku.

„Už první poločas byl takový zvláštní. Většinu jsme prohrávali o tři góly, v závěru jsme se ale chytili a dostali Frýdek pod tlak. Neuvěřitelně špatně jsme však vstoupili do druhého dějství. Tam jsme inkasovali čtyřikrát v řadě a soupeř byl na koni,“ ohlížel se za úvodem druhého dějství hranický kouč.

V 53. minutě se domácí dostali do dvougólového vedení po nepovedené sedmičce Perničky, na což ještě Cement dokázal reagovat a srovnal. Pak ale přišla dokonce třígolová šňůra Frýdku-Místku, která nakonec rozhodla o osudu zápasu. Dvě branky hostů z poslední minuty jen upravily na konečných 31:30.

„Neproměnili jsme šance ani nějakou tu sedmičku, Frýdek naopak ano. Pak se mu taky začalo dařit skórovat z křídel. Kdybychom pokračovali ve stejném trendu jako na konci první půle, tak jsme mohli soupeři odskočit, ale bohužel,“ mrzelo Libora Hrabala.

Házenkáři SKP si tak do tabulky připsali velice cenné dva body, čímž se vyhoupli již na 9. místo. „Dali jsme sice přes třicet gólů, ale mnoho dalších vyložených šancí jsme proměnit nedokázali. Pokud tohle v příštích zápasech změníme, nemusíme mít takové problémy, jako máme nyní,“ uzavřel hodnocení domácího střetnutí Jiří Kekrt.

Jeho tým v dalším kole nastoupí v Novém Veselí. Utkání s posledním celkem extraligové tabulky se hraje v sobotu 17. února.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – CEMENT HRANICE 31:30 (15:18)
Nejvíce branek Hranic: Kozlovský 6, Mičkal 4/2, Tůma 4. Rozhodčí: Hájek – Macho. Vyloučení: 3:5. Sedmičky: 3/2:3/2. Diváci: 350.

Frýdek-Místek: Marenčák, Pyško – Dyba, Bednárek 2, Petrovský 5/1, Bosák 3, Gřešek 2, Vacula, Kichner 7, Kocich 2/1, Strack 2, Geist 4, Žvak 2, M. Mazur, Musálek 2, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.

házená tabulka