I když v derby hostující trenér Ivo Vávra favorizoval domácí celek, byli hosté frýdeckým hráčům v úvodu vyrovnaným soupeřem. Frýdek sice po celou dobu prvního dějství neprohrával, rozhodující náskok získal ale až v rozmezí 20. a 24. minuty. V ní domácí utekli na šestibrankový rozdíl 14:8 a osudu zápasu se zdálo být již rozhodnuto. „V první půli jsme převedli výborný výkon v obraně s rychlým přechodem do útoku. V podstatě jsme Kopřivnici do ničeho nepustili a byli jsme to my, kdo diktoval hru," hodnotil první třicetiminutovku domácí kouč Aleš Chrastina. „Nás mohou mrzet hlavně neproměněné šance. I proto šli domácí v poločase do šaten s šestibrankovým náskokem," viděl hlavní důvody, proč jeho celek tahal v prvním dějství za kratší konec, kopřivnický trenér Ivo Vávra.

Po změně stran hosté vsadili na osobní obranu kanonýra domácích Vojtěcha Petrovského a ve 41. minutě už byl rozdíl ve skóre pouze tříbrankový (20:17). Frýdečtí si i díky skvělým zákrokům brankáře Štolcara vrátili šestigólový náskok, hosté ale v dramatickém závěru stačili alespoň zkorigovat na konečných 29:26. „S druhým poločasem určitě být spokojeni nemůžeme. Dostat šestnáct branek je zkrátka hodně. Bohužel došlo k podcenění, na které jsem hráče v poločase upozorňoval. Chyběl nám důraz nejen v obraně, ale i v útoku. Hra byla taková neorganizovaná, takže jsme se o výsledek báli až do samého konce," hodnotil derby domácí trenér Aleš Chrastina. I přes porážku měl kopřivnický lodivod Ivo Vávra pro své svěřence slova chvály. „Právě jsem klukům v kolečku říkal, že za hru v druhém poločase je musím pochválit. Frýdek je v domácím prostředí silný a stahovat poločasovou ztrátu o šest branek není jednoduché. Porážka není rozhodně ostudou," dodal hostující trenér.

Frýdečtí si po zisku dvou bodů drží v průběžném pořadí pátou příčku, Kopřivnice je devátá se ztrátou čtyř bodů na postup do play-off.

Nyní na házenkáře čeká reprezentační pauza, kterou ale extraligové celky vyplní zápasy 3. kola Českého poháru. Frýdek-Místek se v sobotu představí od 11 hodin v Rožnově pod Radhoštěm, Kopřivničtí odehrají svůj zápas o den později, a to od 17.30 hodin ve Velké Bystřici.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – KH KOPŘIVNICE 29:26 (16:10)

Nejvíce branek Kopřivnice: Hanus 6, Jan Gřes 5, Fulnek 4. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmičky: 7/6 – 4/3, vyloučení: 4:0, diváci: 497.
Frýdek-Místek: Štolcar, Pohludka – Bosák 1, Klaban 1, Pomichálek 1, Meca 1, Mynář 6/4, Petrovský 8/2, Gřešek 1, Vacula 2, Kichner 3, Barvík, Strack 5, Krahulík, Toms. Trenér: Aleš Chrastina.