Až zlepšená hra v závěru poločasu znamenala vedení 17:12. Také začátek druhého poločasu patřil hráčům z jihu Moravy, kteří stáhli náskok domácích na rozdíl jediné branky. V dalším průběhu utkání už ale dominovali hráči SKP, kteří si do tabulky připsali další cenné dva body.

„Myslím, že jsme byli celou dobu lepším týmem. Když Brno začalo dotahovat v prvním poločase, tak vyloženě po našich chybách, kdy jsme neproměňovali šance. A stejně tak tomu bylo po změně stran, kdy jsme se zbláznili. Stříleli jsme z dálky z nepřipravených pozic. Netrefovali jsme branku. Bavlnka tam měl i několik zákroků. Nakonec jsme ale ukázali, že jsme byli lepší a zápas jsme dokázali dotáhnout do vítězného konce," hodnotil domácí zápas Dalibor Mynář, autor šesti domácích branek.

Také v dalším kole se házenkáři SKP Frýdek-Místek představí domácím fanouškům. V 9. kole bude jejich soupeřem Kopřivnice. Derby je na pořadu ve čtvrtek 29. října od 18 hodin.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – KP BRNO 27:22 (17:12)

Nejvíce branek Brna: Musil 8, Dostalík 5/3, Hubáček 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmičky: 3/2 – 5/4, vyloučení: 3:2, diváci: 474.
Frýdek-Místek: Štolcar, Marenčák, Pohludka – Bosák 1, Klaban 2, Pomichálek 1, J. Rajnoha, Meca, Mynář 6/1, Petrovský 5/1, Gřešek, Vacula 2, Kichner 2, Barvík, Strack 7, Krahulík 1. Trenér: Aleš Chrastina.

Další utkání 8. kola: Karviná – Plzeň 27:26, Kopřivnice – Lovosice 28:26, Hranice – Zlín 29:24, Dukla – Litovel 33:22, Zubří – Jičín 31:30.