Jejich nedělní soupeř je na tom o něco lépe, jelikož na svém kontě má body dva. „Pro nás je to stejně špatný los, jaký jsme vlastně měli i v loňském roce. Pro kluky to bude velký nápor na psychiku, ale nechceme nic nechat na poslední chvíli, nebo na vzájemný souboj s Dvorem Králové,“ dušuje se asistent frýdecko-místeckého trenéra Petr Mazur.

Frýdečtí zajíždí v neděli do Přerova s dvěmi změnami. Tou první novinkou je, že hrající kouč Václav Straka v týdnu úspěšně složil trenérskou zkoušku, takže je čerstvým držitelem Licence A, která jej opravňuje k vedení mistrovských zápasů extraligového celku. „Navíc se nám podařilo posílit na levé straně, kdy k nám z karvinské juniorky přichází levé křidlo Martin Vala,“ prozradil Mazur. Tenhle levoruký čerstvě dvaadvacetiletý házenkář si zahrál v letošním ročníku Zubr extraligy také třikrát za mistrovský celek Karviné (ve Frýdku-Místku – dal dokonce 1 gól, v Přerově a s Třeboní).

Eskápéčko však mohlo pro následné boje v play-out získat ještě jednu velkou posilu, která si pamatuje úspěšné tažení mistrovskou sezonou. „Měli jsme velký zájem o lovosického Davida Kalouse. Jak s týmem, tak i se samotným hráčem, jsme již byli dohodnuti. Bohužel to ztroskotalo na faktu, že Lovosičtí nechtěli vůči svému městu sezonu jen tak vypustit. Chtějí skončit pátí, takže ze všeho nakonec sešlo,“ litoval Mazur.

Frýdecko-místecký tým odehrál v pauze dva přípravné zápasy. Jak s Trnávkou, tak i s SCM Karviná byli svěřenci trenéra Václava Straky úspěšní. „Do Přerova jedeme samozřejmě s úmyslem zvítězit. Bohužel nám bude chybět zraněný Roman Meca, který má problémy s kotníkem. Ostatní kluci jsou zdraví a hlavně odhodlaní udělat pro úspěch maximum. Bude to však těžké utkání, jelikož Přerovští mají velice kvalitní tým, což nakonec dokázali v závěrečném kole základní části, když v domácím prostředí porazili tým Jičína. Doma jsme je porazili, ale tam ten zápas bude zase o něčem jiném,“ myslí si Petr Mazur. Ten se společně se svým kolegou bude moci spolehnout i na výkony brankáře Petra Štolcara, který se již vrátil z pracovní cesty v Číně.

Dodejme jen, že duel v Přerově začíná v neděli 28. března od 17 hodin.