Házenkářům SKP Arcimpex Frýdek-Místek začíná o víkendu nový soutěžní ročník extraligy. Ke svému prvnímu mistrovskému utkání zajíždí v neděli na palubovku nováčka soutěže, týmu z Hustopečí. Kádr frýdeckomísteckých házenkářů doznal přes letní pauzu několika změn. Tou největší je odchod nejlepšího střelce týmu a zároveň i celé extraligy Vojtěcha Petrovského do mistrovské Karviné.

„Naší nejcitelnější ztrátou je určitě odchod Petrovského. Také mě mrzí odchod pravé spojky Kichnera do Zubří. Naopak z Karviné k nám míří na post levé spojky Radek Kružík, dále pak Radek Sliwka a pivotRomanPožárek, který byl již v loňském kádru Karviné. Potom máme na hostování hráče z Polanky pivota Rudolfa Skálu a Ondřeje Mecu, který posílí útok a spojku. Myslím si, že jsme dále posílili na postech křídel, kdy k nám přišel z Hranic Tomáš Kolmajer a z Povážské Bystrice se k nám vrátil levoruký hráč Martin Toms,“ vyjmenovává příchody do mužstva trenér týmu Martin Strnadel.

Ten má dále v kádru další šikovné házenkáře z domácí líhně. „Třeba gólmani Alexander Šoltés či Petr Pohludka. Náhrada údernosti Petrovského by mohla být v Karlu Alexovičovi. Bude hrát již třetí extraligovou sezonu. Taktéž se dobře jeví mladý Milan Krupa,“ chválí mladé naděje frýdecko-místecké házené Mazur.

Cíl: Probojovat se do play off

Házenkáři Frýdku-Místku v minulé sezoně extraligy skončili na osmé příčce a tým vedený trenérem Martinem Strnadelem si pro nový soutěžní ročník dal za cíl probojovat se do play-off. „Kádr doznal značných změn. Je sice rozšířený, ale je tam řada velice mladých hráčů, i když talentovaných, ale bez zkušeností z extraligy. Pevně doufám v to, že se kluci porvou a ukáží, že tuhle soutěž hrát mohou. Sezonu začínáme s nováčkem extraligy, ale ono je to vždy nepříjemné začínat na půdě soupeře, a k tomu ještě když se jedná o nováčka, který bude bojovně naladěn. Hned v úterý 11. září pak hrajeme předehrávku v Karviné a v neděli 16. září odpoledne přivítáme v prvním zápase doma loňský pátý tým sezony HCB Jičín,“ řekl Strnadel.

Házenkáři SKP Arcimpexu vstoupili do první části přípravy v druhé polovině června a část, která byla věnována nabírání fyzické kondice, trvala do 13. července. „Poté kluci dostali čtrnáct dní volno a koncem července jsme do přípravy vlítli opět a naplno. Vesměs jsme využívali městská sportoviště, ale i plochy v blízkém okolí,“ řekl vedoucí mužstva Petr Mazur.

V přípravě házenkáři Frýdku odehráli šestnáct utkání „Nám se hraje nejlépe proti mužstvu SCM Karviná. Je to taková dravá moderní házená,“ pochválil hru s mladíky Karviné Strnadel.

Nálada v mužstvu je bojovná

Frýdečtí jsou si vědomi důležitosti utkání a Hustopeče nechtějí v žádném případě podcenit. „Dva roky se vše točilo kolem Vojty Petrovského. Ten měl vytvořen dostatečný prostor na zakončení. Po jeho odchodu se tak míra zodpovědnosti rozloží na všechny další hráče. V nové sezoně budeme chtít hrát rychlou házenou. Nebudeme hrát žádného zanďoura ani s těmi lepšími mužstvy. Zkrátka i za cenu toho, že ten výsledek nebude pro nás až tak výhodný,“ řekl ke stylu hry Strnadel.