Hustopeče – SKP Arcimpex Frýdek–Místek 35:29 (16:14)

Frýdecko-místečtí házenkáři zajížděli v úvodním kole extraligy na palubovku nováčka soutěže. „To, že začínáme zrovna u nováčka, mi moc radosti neudělalo. Domácí budou plní elánu a bojovnosti,“ řekl před samotným duelem trenér hostí Martin Strnadel. Jeho slova se potvrzovala od úvodního hvizdu rozhodčích.

Frýdek v podstatě po celý průběh utkání prohrával. V první půli sice ještě frýdecko-místečtí házenkáři srovnali stav na 10:10, ale následně opět dovolili domácím hráčům skórovat a v poločase se šlo do šaten za stavu 16:14. „Kluky jsme na hru domácích připravovali již v týdnu, takže nás Hustopeče v ničem nepřekvapily. Bohužel nás dnes zklamala obrana,“ lamentoval nad špatnou obrannou činností mužstva trenér Strnadel.

Rozhodnutí přišlo kolem 40. minuty, kdy domácí odskočili až na šest branek. Hosté sice ještě snížili na rozdíl tří gólů, jenže s chutí hrající domácí nakonec dovedli utkání do vítězného konce. „Výsledek, ale hlavně naše špatná hra, je pro mě obrovským zklamáním. Hustopeče jsou soupeř, u něhož se určitě body získat dají. Bohužel kluci nedodrželi stanovené pokyny a zápas nelze jinak hodnotit, než že jsme tady předvedli velice nedisciplinovanou hru,“ řekl po zápasu velice zklamaný trenér Strnadel.

Frýdek se tak bude muset z úvodního zpackaného zápasu rychle otřepat, jelikož již zítra na něj čeká v předehrávce 12. kola mistrovská Karviná. Utkání v Karviné se hraje od 17.30 hodin. Na domácí palubovce se frýdecko-místečtí házenkáři představí v neděli 16. září, kdy od 17 hodin přivítají v hale u 6. základní školy mužstvo Jičína. „V týdnu nás teď nečeká vůbec nic lehkého. Karvinští si v úvodním kole snadno poradili s mistrem Slovenska Prešovem, ale určitě tam předem nepojedeme s poraženeckou náladou. Doma zase v neděli přivítáme Jičín, který vloni skončil na pátém místě,“ řekl k nejbližšímu programu trenér frýdecko-místeckých házenkářů Martin Strnadel.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pohludka – Požárek (2), Toms (6), Pavlík (1), Meca, Matějka (2), Kolmajer (3), Sliwka (1), Kružík (2), Vacula, Alexovič (4), Hastík (8), Krupa. Trenér Martin Strnadel.

PORÁŽCE NEZABRÁNIL. Házenkáři Frýdku v úvodním kole prohráli. V brance hostí se představil mladík Alexandr Šoltés. Foto: Ladislav Kolibovský