GOLF SKI RESORT OSTRAVICE je několikanásobný držitel nejvyššího ocenění ankety Golf Digest – Nejlepší hřiště roku a Nejlepší jamka roku. V letošním roce získal prestižní 5hvězdičkový certifikát kvality od německé asociace golfových hřišť. Stejné ocenění u nás zatím získaly pouze dva resorty, a to Čeladná a Františkovy Lázně.

„Je to pro nás obrovská prestiž, že ostravický resort hostí takto významnou akci, a to jako jediný resort na severní Moravě a ve Slezsku. Bude to největší golfový podnik této sezony v našem regionu. Ke konečné turnajové nominaci nám dopomohly výborné reference, a to jak ze strany golfových expertů, tak i samotných domácích a zahraničních hráčů. Spojujícím mementem je maximální komplexnost nabízených moderních služeb a jejich zázemí ve výjimečném prostředí moravskoslezských Beskyd," říká manažer resortu Ostravice Daniel Kollár, který ještě dodává. „Ostravice splňuje všechny požadavky PGA pro pořádání turnaje nejvyšší kategorie. Jedním ze zadání asociace bylo, zachovat sportovní duch náročného ostravického hřiště s parem 72 a připravit na všech osmnácti jamkách rychlé greeny. Délka hřiště z černých odpališť představuje celkovou vzdálenost 6387 metrů."

Czech PGA Tour má za sebou tři květnové turnaje. První s názvem Open Cup Kaskáda se odehrál v Brně, druhý Hant Trophy ve Skalici a třetí Euled Classic v Kunětické hoře. Průběžné výsledky zatím napovídají, že letošní premiérové zařazení zahraničních hráčů do Czech PGA Tour bylo zcela správné, a že ti budou domácí špičce zdravou konkurencí. Vždyť v první osmnáctce je hned deset cizinců. Po výhrách v posledních dvou turnajích se do čela žebříčku Order of Merit vyšvihl ve skvělé formě hrající sedmadvacetiletý Nizozemec Sven Maurits, který si vydělal již více než 191 tisíc korun. Na čtvrtou příčku poskočil Angličan Craig Farrelly, v první desítce se drží i Španěl Navarro. Domácí favorité jsou ale také na špici. Ondřej Lieser odstartoval tour dvěma druhými místy na Kaskádě i ve Skalici a zatím zaujímá druhou příčku. Lukáš Tintěra se radoval z celkové výhry v zahajovacím turnaji na Kaskádě a je průběžně třetí. Barvy beskydského golfu bude hájit Stanislav Matuš z Čeladné, který je průběžně pátý. Šestý je pak osmnáctiletý supertalent Vítek Novák. V těchto jménech je možné hledat turnajového favorita.

Renomovaný architekt ostravického hřiště Angličan Chris Johnson postavil pod Lysou horou túru s parametry pro turnaje nejvyšší kategorie PGA. „Byl to původní záměr investora. Na Czech PGA Tour jsme se začali připravovat už na jaře. Použili jsme nový model zavlažování speciální recepty travní výživy, pak i sekání rafů fairwayí i greenů. Celkem osmdesát bunkerů, které na hráče v poli číhají, je vysypáno speciálním pískem z ingrediencí prověřených a schválených v kolébce golfu, ve Skotsku. Hřiště je ve skvělé kondici. Troufám si tvrdit, že asi nejnáročnější jamkou bude pětiparová jamka číslo patnáct. Na ní je green za horizontem a hráči tady budou muset asi i trochu zariskovat," vysvětluje Daniel Kollár.

Důležitou informací pro fanoušky golfu je, že vstup na oba turnajové dny, tedy 29. a 30. června, je pro všechny zdarma. „Golf má v našem regionu spousty příznivců. Po třech vydařených ročnících evropské túry PGA v Čeladné věřím, že si najdou i cestu na Ostravici," říká Daniel Kollár a doplňuje: „Jsme připraveni na stovky fanoušků. Budou se o ně starat mladí dobrovolníci, kteří jim v případě potřeby zodpoví každý dotaz. Samozřejmě přímo na hřišti budou vytýčeny divácké zóny."

CZECH PGA TOUR 2014 (po 3 turnajích)

1. Sven Maurits NIZ 191 570
2. Ondřej Lieser CZE 109 693
3. Lukáš Tintěra CZE 103 233
4. Craig Farrelly GBR 95 913
5. Stanislav Matuš CZE 71 700
6. Vítek Novák CZE 62 813
7. Martin Příhoda CZE 53 170
8. Daanyal Spalding PK 40 220
9. Floris de Haas NIZ 38 473
10. Filip Mrůzek CZE 35 486
10. Joaquin Navarro ESP 35 486

GOLF SKI RESORT OSTRAVICE v Beskydech pod Lysou horou je mladý areál. Poprvé otevřel své brány veřejnosti v létě 2007, tehdy ještě jako devíti jamkové hřiště, ovšem s velkými ambicemi. Správně načasovaná progrese investic v celkové výši přes 450 milionů korun i profesionální management dokázal splnit náročné cíle a pod Lysou horou vybudovat resort s možností celoročního využití, který dokonale propojuje komplexní nabídku moderních sportovních služeb. To vše dnes představuje golfové mistrovské osmnácti jamkové hřiště typu parkland s PARem 72, dále běžecké lyžování na 5 km upravovaných, osvětlených tratích s možností umělého zasněžování, nordic walking, pěší i cykloturistika, či jezdectví a jejich zázemí, tedy ubytování v Hotel Green In, gastro, wellness, kongresový a další doprovodný program.